Foto – LETA

Atturas balsot Saeimā
 0

Ir iedzīvotāji, kas nosoda Saeimas deputātus par balsojumu “atturas”. Viņuprāt, deputāts nedrīkst atturēties nevienā balsojumā, tas ir, nedrīkst būt bez viedokļa, nedrīkst būt neizlēmīgs. Bet kāpēc nepieļaut iespējamību, ka, tieši atturoties, deputāts parādījis izlēmību?

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Lasīt citas ziņas

Dzirdēts priekšlikums balsošanā kā obligātas noteikt tikai divas iespējas – “par” un “pret”. Bet, ja deputāts “atturas”, uzskatīt, ka viņš uz balsošanas laiku izstājies no Saeimas deputātu sastāva – tā radot iespaidu, ka visi deputāti ir izlēmīgi. Taču tā nav laba doma. Gadījumā, ja “atturas” noformē kā izstāšanos, tad Saeima nebūtu tiesīga strādāt. Satversmes 5. pants norāda, ka Saeimā jābūt 100 deputātiem, nevis svārstīgam skaitam – atkarībā no deputātu garastāvokļa un zināšanām kādā nozarē.

Bet Satversmes 23. pants paredz, ka “Saeimas sēdes var notikt, ja tanīs piedalās vismaz puse Saeimas locekļu”. Tad neuzskata, ka klātneesošie deputāti ir izstājušies, viņi tikai nepiedalās konkrētā sēdē, bet atsteigsies uz nākamo. Ne jau viss ir peļams, ko dara vai nedara deputāti.

Linards Strelēvics Rīgā

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.