×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. marts, 2012
Drukāt

Atvadas no ziemas Siguldas trasē


melba_dreiskens_jk_17

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) vadītāji, kas pēdējā laikā nežēlo laiku un izdomu publikas ieinteresēšanai par šiem sporta veidiem, šoreiz laikam gan pārspēja sevi. Sadarbībā ar kolēģiem no Kamaniņu sporta federācijas, Siguldas ledus trasē tika sarīkotas varenas atvadas no ziemas sacensību sezonas, kurā latvieši atkal izcīnījuši daudz medaļu un kausu visā pasaulē.


Labās izrādēs pieņemts, ka skatītāji pēc pēdējā cēliena ar aplausiem vēlreiz aicina iznākt visus tās dalībniekus. Tā notika arī uz lielās skatuves Siguldas trases finiša zonā, ko visu dienu apsaimniekoja populāras mūzikas grupas un dīdžeji. Nu tajā uzkāpa sezonas varoņi – Martins un Tomass Dukuri, Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Jānis Strenga, Juris un Andris Šici, Ulla Zirne, Riks Kristens Rozītis, Inārs Kivlenieks un citi, kuru darbs un talants licis pacelt Latvijas karogu dažāda augstuma mastos Eiropas un Ziemeļamerikas ledus trasēs. Sportistiem, viņu treneriem un sponsoriem pateicās gan līdzjutēji, gan abu federāciju un pašvaldību vadītāji no Beverīnas, Gulbenes un citiem novadiem, kur uzauguši un mīt tagadējie čempioni. LBSF viceprezidents Zintis Ekmanis neaizmirsa atgādināt, ka ledus trases sporta veidos pie mums panākumus gūst galvenokārt lauku jaunieši, tādēļ aicināja viņus piedalīties federācijas ik vasaru rīkotajos talantu meklēšanas konkursos, kas šogad sāksies maijā. Apsveicējiem pievienojās arī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, kurai sportisti uz skatuves ierādīja goda vietu.

Pirms tam trasē notika visādi brīnumi. Pavāri pa to lejup laidās sēdus savās pannās, citi – ar slidām, klupdami krizdami. Trases direktoram Dainim Dukuram tas droši vien prasītu vēl kādu sirmu matu, ja pavasaris nebūtu jau uz sliekšņa, tādēļ ledus trasē pazudīs tik un tā. Bet Daiņa jaunākais dēls Martins Dukurs ļāvās pierunāties ierasto skeletona braucēja formu nomainīt pret Supermena tērpu, ko viņam uzdāvināja draugi ASV. Braukt pa trasi tādā nebija viegli, sarkanais apmetnis aizķērās šur un tur, tomēr Martins finišu sasniedza bez lieliem kreņķiem. Viņa vecākais brālis Tomass lejup pa trasi nogādāja Latvijas karogu. Brāļi piedalījās arī sacensībās, kur divās komandās apvienojās visu triju sporta veidu pārstāvji.
melba_beverina_JK_17

Taču krāšņajai izrādei piemita arī kas no realitātes šova, jo pa vidu visādiem jampadračiem bobslejisti visā nopietnībā sacentās par Latvijas čempionāta medaļām divniekos, tāpat – kamaniņu braucēji. Pēdējo konkurencē uzvarēja brāļi Šici, sudraba medaļas Oskaram Gudramovičam un Pēterim Kalniņam, bronzas – Andrejam Bērzem un Uldim Loginam. Bobslejistu pirmā brauciena startā Melbārdis un Dreiškens sasniedza Siguldas trases rekordu – 4,78 sekundes. Latviešu pirmais un pagaidām vienīgais bobsleja olimpiskais čempions Jānis Ķipurs atcerējās, ka toreiz, pirms 24 gadiem, viņš starta posmu nav spējis veikt ātrāk par piecām sekundēm. Taču Ķipura svars nekad neesot pārsniedzis 87 kilogramus, bet šiem abiem vīriem – pāri simtam. Tālu tikšot.

Melbārdis ar Dreiškenu ātrākie bija arī finišā, kļūstot par Latvijas čempioniem. Pārējās medaļas izcīnīja Uģis Žaļims un Intars Dambis, kā arī jaunie Oskars Ķibermanis un Elvis Kamšs. Edgars Maskalāns vēl nav atgriezies no ārzemēm.

Tagad viņi var atpūsties. Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis stāsta, ka pirmā treniņu nometne ieplānota jūnijā Usmā. Droši vien tajā trenēsies arī kāds no tiem, kuri komandai pievienosies pēc talantu meklēšanas konkursiem. Nākamajā sezonā mūsu bobslejisti iecerējuši ar pilnvērtīgām komandām piedalīties ne tikai Pasaules, bet arī Eiropas kausa sacensībās, tādēļ papildspēki ir vajadzīgi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+