Latvijā
Sabiedrība

Atvadīsies no Valtera Frīdenberga0


Mūžībā devies Valters Frīdenbergs, 17.10.2018.
Mūžībā devies Valters Frīdenbergs, 17.10.2018.
Foto: LETA

Rīgas krematorijas Lielajā zālē šodien notiks publiska atvadīšanās no mūžībā aizgājušā mūziķa Valtera Frīdenberga.

Kā sociālajā tīklā “Facebook” pavēstījis mūziķa brālis Marsels Frīdenbergs, atvadīšanās notiks no plkst.13 līdz 14.30. Mūziķa brālis aicina uz publisku atvadīšanos līdzi neņemt vainagus.

Jau ziņots, ka 30 gadus vecais mūziķis mūžībā aizgāja 17.oktobrī pēc ilgstošas slimības. Frīdenbergs cīnījās ar ļaundabīgu audzēju, un labdarības portāls “Ziedot.lv” pagājušā gada ziemā aicināja iedzīvotājus ziedot līdzekļus viņa ārstēšanas terapijām Vācijā.

Frīdenbergs dzimis 1987.gadā 26.oktobrī, mācījies Rīgas Valda Zālīša pamatskolā, Rīgas 1.Bērnu mūzikas skolā, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā un Latvijas Universitātē ieguvis bakalaura grādu politikas zinātnē.

Savu mūziķa karjeru Frīdenbergs divu gadu vecumā sāka Latvijas Radio bērnu vokālajā ansamblī “Dzeguzīte”, bet plašāku atpazīstamību guva kā grupas “Putnu balle” dalībnieks. 2005.gada viņš kopā ar Būmeisteru pārstāvēja Latviju “Eirovīzijas” dziesmu konkursā ar skaņdarbu “The War Is Not Over”, iegūstot piekto vietu. 2011.gadā Frīdenbergs kļuva par grupas “Tumsa” vokālistu.

Saistītie raksti

Frīdenbergs strādājis Latvijas Televīzijā (LTV), kur vadījis “Eirovīzijas” konkursa nacionālās atlases kārtu un raidījumu “Gudrs, vēl gudrāks”.

Mākslinieks arī iesaistījās Latvijas politikā, būdams partijas LPP/LC un Zatlera reformu partijas biedrs.

LA.lv