×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. oktobris, 2015
Drukāt

Atvadoties no Olgas Lisovskas

Lisovska

Septembra izskaņā mūžībā aizgājusi dzejniece un tulkotāja Olga Lisovska (1928. gada 4. augusts – 2015. gada 30. septembris).

Viņa dzimusi 1928. gadā Jaunpiebalgā, beigusi M. Gorkija Literatūras institūtu un Augstākos literāros kursus Maskavā. O. Lisovskas pirmais dzejolis publicēts 1950. gadā. Strādājusi par dzejas nodaļas redaktori laikrakstā “Literatūra un Māk­sla”, par scenāriju kolēģijas redaktori Rīgas kinostudijā, par dzejas nodaļas redaktori žurnālā “Karogs”, bijusi dzejas konsultante Rakstnieku savienībā. O. Lisovska atdzejojusi no angļu, krievu, čehu, slovāku un dāņu valodas.

“Dzejniece – tas bija viņas literārās ievirzes un mūža darba apzīmējums, arī personības būtība.

(..) Raksturīga viņas īpašība bija biklums, vēlēšanās palikt malā, neizteikties. (..) Olgas sirds intīmā atklātība nebija tieša un skaļi izpausta, bet it kā nenoteikta, neuzbāzīga, pusvārdos, tomēr allaž saklausāma, atbalsi izraisoša. (..) Draudzība Olgai nozīmēja ļoti daudz – viņa bija atsaucīga un pašaizliedzīga devēja, arī pateicības pilna ņēmēja. (..) Olgas mūža būtiskākie pagriezieni ritējuši, it kā gredzenos vīdamies, it kā atkārtojoties saskardamies. Dzīves pusceļš aizveda viņu atpakaļ uz dzimto Jaunpiebalgu, uz lauku māju vasarām netālu no bērnības vietām, bet Rīgā ziemas dzejniece vadīja Mirdzas Ķempes ielas augstceltnē nelielā dzīvoklītī. Tagad pietrūks vienas balss, kas piederēja tai stiprajai, talantīgajai dzejnieku paaudzei, kura ienāca literatūrā un nacionālajā apziņā pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados,” Latvijas Rakstnieku savienības vārdā raksta dzejniece Lija Brīdaka.

Atvadīšanās no Olgas ­Lisovskas notiks šodien, 6. oktobrī, 
plkst. 15 Rīgas Krematorijas Lielajā zālē

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+