Sports
Basketbols

Atvadu mačs Kambalam? Kāpēc ne0


Kaspars Kambala liek punktu basketbolista karjerai, bet sportā paliks, jo vēlas boksēties.
Kaspars Kambala liek punktu basketbolista karjerai, bet sportā paliks, jo vēlas boksēties.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Kaspars Kambala – viens no spilgtākajiem šī gadsimta pirmās desmitgades Latvijas basketbolistiem – nākamajā nedēļā aizvadīs savu pēdējo oficiālo spēli. No profesionālā basketbola Kambala aizies “Jūrmala/Betsafe” komandas kreklā, kūrortpilsētas klubam pašam izrādot inicatīvu šāda goda izrādīšanai.

Pēc paziņojuma, ka Kambala liek punktu basketbolam un viņam būs atvadu spēle, sociālajos tīklos izskanēja neizpratne. Kāpēc tieši Kambalam tiek parādīts tāds gods? Galu galā, netrūkst jau arī citu izcilu basketbolistu, kuri arī būtu pelnījuši atvadu spēli!

Diemžēl, Latvijā uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt gadījumus, kad kādam sportistam tiek rīkots atvadu mačs. Pērn tāds bija Kasparam Gorkšam, kurš vilka mugurā sava pirmā kluba “Auda” kreklu. Tāpat aizpērn tika godināts Edgars Masaļskis – izcilais Latvijas hokeja vārtu vīrs. Savulaik atvadu mačs bija Harijam Vītoliņam, taču tā nebija oficiāla spēle. Tas arī viss, kas nāk atmiņā.

Kambalas gadījumā tā ir kluba, nevis Latvijas Basketbola savienības (LBS) iniciatīva. Ideja pieder sporta menedžerim Edgaram Buļam, kurš ir apķērīgs vīrs un zina, kā sagādāt publicitāti un sarīkot šovu. Kambalas karjera un dzīve ir bijusi raiba kā dzeņa vēders. Pat noejot no lielās basketbola skatuves, viņš regulāri parādījās “dzelteno ziņu” žurnālu un portālu slejās, piesaistīja apkārtējo uzmanību (filmēšanās kinolentē, šķiršanās no mīļotās).

Saistītie raksti

BK “Jūrmala” ar šo maču nošaus divus zaķus uzreiz, piesaistīs publikas interesi klubam un izdarīs labu darbu – izrādīs cieņu Kambalam un tam, ko viņš devis Latvijas basketbolam. Jā, Kaspara paveiktais ne vienmēr bijis ar plusa zīmi, taču otra tāda – efektīga, neizprotama, bet tajā pat laikā vaļsirdīga sportista basketbolā kopš Valda Valtera nav bijis. Armanda Pučes grāmata par Kambalu, kurā basketbolists atklāti stāsta par savu dzīvi, narkotiku atkarību, mīlestību, naudu un basketbolu, vien ir ko vērta.

Labā ziņa, ka Kambala no sporta gan nepazudīs, jo atsācis nopietnus treniņus boksā, cerībā aizvadīt kādu cīņu profesionālajā ringā. Tāpat basketbolists tuvākajā laikā biežāk būs redzams TV ekrānos, pievienojoties izklaidējošā sporta notikumu apskata “Hat-trick” komandai.

LA.lv