×
Mobilā versija
Brīdinājums +1.0°C
Ilona, Adelīna
Svētdiena, 18. marts, 2018
6. janvāris, 2016
Drukāt

Kāpēc pēc atvaļinājuma gribas… atpūsties?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Daudzi, kuri izvēlas atvaļinājumu ziemā, dodas uz dienvidzemju pludmalēm, bet pēc ceļojuma atkal gribas atpūsties! Kāpēc?

Pazīstama aina

Atpūta nogurdina, ja ir gari pārbraucieni vai pārlidojumi. Tas attiecas arī uz īsajiem ceļojumiem, kas sākas agrā sestdienas rītā pēc garas darba nedēļas, un beidzas vēlā svētdienas vakarā. Pirmdien atkal jādodas uz darbu! Tādā situācijā cilvēks atgriežas saguris. Turklāt iemesls nav tikai fizisks nogurums, bet arī stress – psiholoģiskā pārslodze pēc straujas apstākļu maiņas, ko mēdz saukt par atvaļinājuma sindromu.

Simptomus viegli pazīt – ja kopš atvaļinājuma beigām nav pagājusi ne nedēļa, bet ir nogurums sejā, skumjas acīs un ikdienas apātija, pesimisms un morāls nespēks ķerties pie darba, atpūta nav bijusi pilnvērtīga. Sekas? Izjūk bioritms, parādās kuņģa darbības traucējumi, cilvēks kļūst viegli aizkaitināms. Tādas likstas biežāk piemeklē ekstravertus cilvēkus – emocionālus, atvērtus, atkarīgus no ārējiem apstākļiem un citu viedokļa. Introvertie atvaļinājuma sindromu pārdzīvo nedaudz citādi – noslēdzas sevī, iegrimst melanholijā, kļūst nomākti un izklaidīgi. Tomēr gan vieniem, gan otriem var būt līdzīgi simptomi kā saaukstēšanās vai gripas gadījumā – nedaudz paaugstināta temperatūra, rinīts, laušanas sajūta kaulos, hronisks nogurums un neizgulēšanās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+