Mobilā versija
+12.5°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
6. janvāris, 2016
Drukāt

Kāpēc pēc atvaļinājuma gribas… atpūsties?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Daudzi, kuri izvēlas atvaļinājumu ziemā, dodas uz dienvidzemju pludmalēm, bet pēc ceļojuma atkal gribas atpūsties! Kāpēc?

Pazīstama aina

Atpūta nogurdina, ja ir gari pārbraucieni vai pārlidojumi. Tas attiecas arī uz īsajiem ceļojumiem, kas sākas agrā sestdienas rītā pēc garas darba nedēļas, un beidzas vēlā svētdienas vakarā. Pirmdien atkal jādodas uz darbu! Tādā situācijā cilvēks atgriežas saguris. Turklāt iemesls nav tikai fizisks nogurums, bet arī stress – psiholoģiskā pārslodze pēc straujas apstākļu maiņas, ko mēdz saukt par atvaļinājuma sindromu.

Simptomus viegli pazīt – ja kopš atvaļinājuma beigām nav pagājusi ne nedēļa, bet ir nogurums sejā, skumjas acīs un ikdienas apātija, pesimisms un morāls nespēks ķerties pie darba, atpūta nav bijusi pilnvērtīga. Sekas? Izjūk bioritms, parādās kuņģa darbības traucējumi, cilvēks kļūst viegli aizkaitināms. Tādas likstas biežāk piemeklē ekstravertus cilvēkus – emocionālus, atvērtus, atkarīgus no ārējiem apstākļiem un citu viedokļa. Introvertie atvaļinājuma sindromu pārdzīvo nedaudz citādi – noslēdzas sevī, iegrimst melanholijā, kļūst nomākti un izklaidīgi. Tomēr gan vieniem, gan otriem var būt līdzīgi simptomi kā saaukstēšanās vai gripas gadījumā – nedaudz paaugstināta temperatūra, rinīts, laušanas sajūta kaulos, hronisks nogurums un neizgulēšanās.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+