Dabā
Laika ziņas

Atvasara Latvijā vēl brīdi uzkavēsies. Pakāpeniski kļūs vēsāks 16

Foto – EPA/LETA

Līdzīgi kā aizvadītajās brīvdienās, nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus noteiks augsta spiediena apgabals ar centru virs Skandināvijas austrumu daļas. Līdz ar to debesis būs skaidras, nokrišņi nav gaidami un pūtīs lēns līdz mērens austrumu vējš.

Virs Latvijas atradīsies siltāka gaisa masa, līdz ar to vēl nedēļas sākumā dienas laikā gaiss iesils līdz +16…+20, bet naktis būs dzestras – gaisa temperatūra pazemināsies līdz +4…+9, lokāli zāles virskārtā gaidāma salna, bet piekrastes rajonos būs par pāris grādiem siltāks. Vietām nakts otrajā pusē un agrā rīta stundās veidosies migla. Var teikt, ka atvasara Latvijā vēl brīdi uzkavēsies, norāda Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas aģentūra.

Nedēļas otrajā pusē atmosfēras spiediens nedaudz pazemināsies, tādēļ mākoņu daudzums palielināsies, gaidāms arī neliels lietus, kam būs lokāls raksturs. Līdz ar ziemeļaustrumu vēju Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss: jau nedēļas izskaņā gaisa temperatūra dienas laikā nepārsniegs +10…+15, naktī pazemināsies līdz +5…+10, bet debesīm skaidrojoties, iespējama gaisa temperatūras pazemināšanās vēl par 2-3 grādiem.

LA.lv