×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

Atvēl 712 000 eiro, lai samaksātu par būvdarbiem Zolitūdes traģēdijas vietā

Foto-LETAFoto-LETA

Valdība otrdien nolēma piešķirt Iekšlietu ministrijas (IeM) Nodrošinājuma valsts aģentūrai (NVA) 711 531 eiro, lai segtu izdevumus par ēkas būvkonstrukciju nostiprināšanu, būvgružu un lietisko pierādījumu pārvietošanu, kā arī videonovērošanas aparatūras uzstādīšanu un tās darbības nodrošināšanu Zolitūdes traģēdijas vietā Priedaines ielā 20, Rīgā.

Šie līdzekļi piešķirti no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, informē IeM pārstāve Gunita Sapožņikova.

Ministrijā atzīmē, ka valdības pagājušā gada 18.decembra rīkojums atļāva IeM bez iepirkuma procedūras izsludināšanas nostiprināt būvkonstrukcijas, pārvietot būvgružus un nodrošināt apsardzi šajā objektā. Šāds izņēmums bija vajadzīgs, lai aizsargātu būtiskas valsts intereses un iegūtu neatliekamus pierādījumus.

Pērn beigās noslēgts līgums ar SIA “Āboltiņa būvuzņēmums AG” par pagaidu būvkonstrukcijas izbūvi un projektēšanu Rīgā, Priedaines ielā 20. Savukārt šā gada 17.jūnijā līgums noslēgts par pagaidu būvkonstrukciju projektēšanu, izbūvi un demontāžu uzsāktā kriminālprocesā.

Vēl šogad pavasarī noslēgti būvdarbu līgumi ar SIA “Security LV” par videonovērošanas iekārtu uzstādīšanu. Tāpat vasarā noslēgts pakalpojuma līgums ar SIA “A.K.7” par krimināllietā izņemto lietisko pierādījumu pārvietošanu uz to glabāšanas vietu, klāsta IeM.

Saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem ar minētajiem uzņēmumiem līgumos noteiktie darbi ir izpildīti. Izdevumus par faktiski paveiktajiem darbiem sedza no NVA budžeta. Tagad aģentūrai bija nepieciešams papildu finansējums, lai segtu visus minētos izdevumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+