×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. septembris, 2014
Drukāt

Atver jauno Talsu slimnīcu: uzzinām vairāk par to (4)

1. Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Tals

1no3
Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

 

Pacientiem lielākas ērtības

SIA “Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas” valdes locekle Kristīna Bidzāne stāsta, ka līdz 2. oktobrim, kad jaunajā ēkā sāks darboties uzņemšanas nodaļa, uz to pārvedīs pacientus no vecās slimnīcas nodaļām. Trīs dienas vēlāk uz šejieni pārcelsies arī hemodialīzes nodaļa. Vienlaikus ar slimnīcas uzņemšanas nodaļu darbu sāks neatliekamās medicīniskās palīdzības punkts un pārējās slimnīcas nodaļas. Ambulatorās veselības aprūpes nodaļa ar ģimenes ārstu un speciālistu kabinetiem darbu sāks 6. oktobrī.

Jaunajā ēkā būs atsevišķa iekšķīgo slimību jeb terapijas nodaļa ar 26 gultas vietām, 10 gultas – pacientiem, kam veiktas ķirurģiskas operācijas, trīs gultas – intensīvās terapijas nodaļai un četras gultas – dienas stacionāram. Darbosies divas operāciju zāles, no kurām vienai iegādāts pilnīgi jauns aprīkojums. Jaunums ir observācijas palāta (ar trim gultām), kurā varēs novērot pacientu līdz stacionēšanai vai izrakstīšanai, ja veselības stāvoklis būs uzlabojies.

Jaunajā slimnīcā nevienā palātā nav vairāk par trim gultām (lielākoties tās ir vienvietīgas un divvietīgas), un visās iebūvēta duša, tualete un izlietne.

Jaunas nodaļas, piemēram, dzemdību, gan nav plānots atvērt. “Lai to izdarītu, jāpieņem darbā virkne speciālistu, bet tas prasa papildu līdzekļus, kuri nav paredzēti ar Nacionālo veselības dienestu noslēgtajā līgumā,” skaidro Bidzāne. Valsts šobrīd nepiešķir finansējumu slimnīcām ar nelielu dzemdību skaitu, tomēr šeit pieejams grūtnieču aprūpes kabinets, kurā strādā sertificēta vecmāte. Ja grūtniecība noris bez sarežģījumiem, Talsu, Rojas, Dundagas un Mērsraga novada grūtnieces tur var stāties uzskaitē. Slimnīca arī viņas ved iepazīties ar Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas dzemdību nodaļu kā labu vietu, kur laist pasaulē bērniņu.

  1. Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Tals
  2. Būs vairāki jauni speciālisti
  3. Uzziņa 2009. gadā Ta

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ir jau labi-jauna slimnīca,bet tikai ar dažām nodaļām …. Dzemdību nodaļu un bērnu nodaļu jau nu vajadzēja gan! Talsu novads ir liels,dzemdētājas un bērni daudz…Kāda jēga bija celt tik lielu ēku dažiem pediatriem un terapeitu nodaļai…žēl,ka tā…bet priecāsimies par to pašu,ne jau “parastajiem” to izlemt…

  2. Labi, ka dušas ir, varēs aizvest uz slimnīcu nomazgāties !

  3. Jā,dzemdību nodaļa Talsos gan būtu ļoti noderējusi.Jaunajam māmiņām par prieku.

  4. Prieks par paveikto Talsos bet looti zēl ka nav dzemdibu nodala:(tur kolosalas masinas un dakteri stradaja un esmu dzemdejusi tur 2 berninus un ja butu iespeja Talsos dzemdet ar prieku to daritu.

Draugiem Facebook Twitter Google+