Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
14. augusts, 2014
Drukāt

Atvērs akadēmiķa Pētera Cimdiņa “Biobibliogrāfiju” (1)

Foto: LZAFoto: LZA

Atzīmējot akadēmiķa profesora Pētera Cimdiņa 70 dzimšanas dienu, 16. augustā plkst. 17 Vecpiebalgas pilsmuižas zālē notiks Pētera Cimdiņa “Biobibliogrāfijas” atvēršana, pavēstīja literatūrzinātniece Ausma Cimdiņa.

Sērijā “Latvijas zinātnieki” to klajā laidis LU Akadēmiskais apgāds, sastādītāja Jana Klebā, bibliogrāfiskā redaktore Dagnija Ivbule, tulkotājs Edgars Kariks. Biobibliogrāfija ir izdevuma veids, kur informācija par personas publikācijām papildināta ar dzīves un darba gājumu būtiski raksturojošiem avotiem: biogrāfiskām ziņām par autoru, publikācijām par viņu, fotogrāfijām un tml.

Atvēršanas svētkos piedalīsies Vecpiebalgas novada Domes priekšsēdētāja Ella Frīdvalde-Andersone, LU zinātņu prorektors akadēmiķis profesors Indriķis Muižnieks, LU Bibliotēkas un LU Akadēmiskā apgāda pārstāvji.

Pēteris Cimdiņš ir dzimis un audzis Vecpiebalgā, beidzis Vecpiebalgas vidusskolu un ir viens no tās izcilākajiem absolventiem. Pētera Cimdiņa zinātniskās izpētes objekts gandrīz 20 gadu garumā (kopš LU Bioloģijas fakultātes pabeigšanas 1971. gadā) līdz pat deviņdesmito gadu vidum bija Latvijas mazās upes, uzsākot savu pētniecisko darbu kā jaunākam zinātniskam līdzstrādniekam (1972), izaugot līdz hidrobioloģijas laboratorijas vadītājam (1987 – 1995), habilitētajam zinātņu doktoram (1992), Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķim (1992).

Deviņdesmito gadu vidus iezīmējās ar nozīmīgu pavērsienu Pētera Cimdiņa zinātnisko interešu jomā un pāreju no šaurās specializācijas hidrobioloģijā uz pētījumiem ekoloģijā un vides zinātnē, kuros tika integrēta Latvijas sabiedrības attīstības likumsakarību izpēte. Pēteris Cimdiņš ir viens no vides komunikācijas uzsācējiem Latvijā, izcils lektors, pedagogs, vairāku mācību grāmatu un ievērojama skaita publicistisku rakstu autors. Pēteris Cimdiņš ne tikai sasniedza savam darbības laikam izcilus zinātniskās darbības rezultātus, bet spēja reāli ietekmēt arī sabiedrībā notiekošos procesus, kas lielā mērā noteica viņa lomu Atmodas procesu veicināšanā, norāda akadēmiķis LU profesors Māris Kļaviņš, Pētera Cimdiņa “Biobibliogrāfijas” Ievada autors.

Tūkstošgades mijā Pēteris Cimdiņš aktīvi pievēršas pievēršas sabiedrībā acīmredzami samilzušam jautājumu lokam, analizē situāciju un izstrādā risinājumus Latvijas augstākās izglītības un zinātnes sistēmas reorganizācijai un institucionālās sistēmas optimizācijai, kas atbilstu nācijas vajadzībām un vienlaikus nodrošinātu starptautiski salīdzināmu augstas kvalitātes izglītību un zinātni.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+