Mobilā versija
+14.7°C
Līga
Ceturtdiena, 22. jūnijs, 2017
2. jūnijs, 2016
Drukāt

Atvērs albumu “Trejdeviņi koklētāji”

Publicitātes un LETA fotoPublicitātes un LETA foto

Šodien plkst.18 Latvijas Institūta zālē notiks kultūras menedžmenta centra “Lauska” izdotā albuma un grāmatas “Trejdeviņi koklētāji” ieskandināšanas svētki, aģentūru LETA informēja “Lauskas” pārstāvis Juris Zalāns.

Pasākumā piedalīsies albuma sastādītājs Valdis Muktupāvels, koklētāji Latvīte Cirse, Sanita Sprūža un citi.

Mūzikas albumā “Trejdeviņi koklētāji” ir iekļauti kokļu skaņdarbi, veidojot kokles spēles panorāmu Latvijā. Albumā vienkopus skan dažāda veida pašlaik spēlētās kokles – tradicionālās, modernizētās, elektriskās un koncertkokles.

Arī skaņdarbu stilistika ir daudzveidīga – no tradicionāla autentiskuma līdz mūsdienīgiem eksperimentiem un minimālistiskām meditācijām, no kokļu solo, duetiem un ansambļiem līdz kopspēlei ar ģitāru, vijolēm, čellu, perkusijām, saksofonu un citiem instrumentiem.

Mūziku papildina bagātīgi ilustrēta grāmata ar Valda Muktupāvela apskatu par koklēšanas tradīcijas attīstību Latvijā un projektā iesaistīto koklētāju komentāriem un atziņām.

Albumā varēs dzirdēt tādus koklētājus kā Valdi Muktupāvelu, Latvīti Cirsi, Laimu Jansoni, Māri Muktupāvelu, Dinu Liepu, Baibu Indrēvicu, Sanitu Sprūžu, Kristīni Ādmini, Leannu Barbo, Ansi Jansonu, Jenni Venelainenu un ansambli “Cantata”.

Pievienot komentāru

Filmas "Baltu ciltis" veidotāji brāļi Ābeles: Visi latvieši ir hipiji (1)Kāpēc senvēstures apzināšana ir tik svarīga tautas pašcieņai? Saruna ar kinorežisoriem Lauri un Raiti Ābelēm
Draugiem Facebook Twitter Google+