×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. augusts, 2016
Drukāt

Atvērs Arvīdam Ulmem veltītu grāmatu un Zaļās atmodas muzeju

Foto: LETAFoto: LETA

Ar Arvīdam Ulmem veltītas grāmatas atvēršanu Dubultos ieskandinās Zaļās atmodas muzeju, šodien vēsta Vides aizsardzības klubs.

Šo ceturtdien, 4. augustā, plkst.17 Jūrmalā, Dubultos, bijušajā Undīnes namā Pils ielā 1 notiks literārā pēcpusdiena “Grāmata un nams”, kurā atvērs latviešu rakstnieces Leldes Stumbres grāmatu “Pasaules lāpītājs – Arvīds Ulme”.

Ar grāmatas atvēršanas svētkiem tiks aizsākta Latvijā vecākās vides organizācijas – Vides aizsardzības klubs (VAK) gatavošanās trīsdesmit gadu jubilejai, ko VAK atzīmēs 2017. gada februārī, norādīja VAK.

Grāmata parāda VAK virsaiša, atmodas cīnītāja un dzejnieka Arvīda Ulmes dzīves un darba gaitas, sākot no bērnības Doles salā, zaļās atmodas, VAK, vides aizsardzības un talku kustības aizsākumiem līdz mūsdienām.

“Arvīds Ulme un Vides aizsardzības klubs ir nešķirami jau 30 gadus, tādēļ, ja vajag kaut ko saprast un zināt par Arvīdu, jāsaprot un jāzina arī par Vides aizsardzības klubu. Abi likteņu līkloči cieši savijušies, tajos ir gan vareni lielceļi, gan smilšaini meža ceļi, gan aizaugušas taciņas, kas galu galā izveidoja Latvijas vēstures daļu, kurā mums visiem bija tas gods piedalīties. Tādā vai citādā mērā. Par to stāstīts šajā grāmatā”, norāda grāmatas autore un VAK viceprezidente Lelde Stumbre.

Pasākuma apmeklētāji arī pirmie varēs iepazīties ar Zaļās atmodas muzeja “Pirmais stāvs” konceptu, kura ietvaros paredzēta ekskursija pa namu Jūrmalā, Pils ielā1, kā arī neliels ieskats muzeja “Pirmais stāvs” krājumā.

“Pirmā vides aizsardzības kustību un zaļās atmodas muzeja izveides Latvijā uzsākšana iespējama, pateicoties Jūrmalas pilsētas domes atbalstam, tādēļ esam gandarīti, ka vietā, kur dzima viena no pirmajām masveida vides akcijām – “Lūgšana pie jūras”, pavisam drīz atkal plīvos zaļbaltzaļais karogs”, pauda VAK viceprezidente, vides aktīviste Elita Kalniņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+