×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. septembris, 2015
Drukāt

Atvērs Aspazijai un Rainim veltītu grāmatu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jūrmalas muzeja filiālē “Aspazijas māja” 14. oktobrī plkst. 17 atvērs Ināras Andžānes un Aijas Magones grāmatu “Neatklātā Aspazija. Neatklātais Rainis” atvēršanas svētki, LA.lv uzzināja muzejā.

Izdevumā apkopotās apceres, refleksijas un pētījumi par dzejnieku dzīves un daiļrades epizodēm. Grāmatu izdevusi biedrība “Aspazijas mantojums”. Apceru krājumā apkopoti plašākai sabiedrībai nezināmi Ināras Andžānes un Aijas Magones pētījumi par abu dzejnieku dzīvi un daiļradi.

“Bija svarīgi izdot šo grāmatu, un šeit jāpiemin Zentas Mauriņas vārdi: “Prieks ir izstarot un izdalīt. Izdalīt to, kas mums pieder, vienalga, vai tā būtu maize vai māja, doma vai sapnis, un zināt, ka ir kāds, kas to saņem.” Rakstnieces doma attiecināma gan uz Aspaziju un Raini, gan uz katru no mums. Dzejnieki prata citiem dot un tautai atstāt savas domas un sapņus. Šis atstātais mantojums dara mūs drosmīgākus un spējīgākus aizstāvēt savu subjektīvo viedokli,” pauž grāmatas veidotājas.

Biedrība “Aspazijas mantojums” Aspazijas 150. jubilejas gada priekšvakarā izdeva dzejnieces dzeju un atdzeju krājumu četrās valodās “Uguns ledū”, un, 2015. gadu aizvadot Aspazijas un Raiņa zīmē, nācis klajā biedrības izdevums “Neatklātā Aspazija. Neatklātais Rainis”.

Tikšanās ar abām grāmatas autorēm ir daļa no cikla “Kafija ar Aspaziju”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+