×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. maijs, 2014
Drukāt

Atvērs atmiņu grāmatu par Jāni Peteru (1)

peters300

Ieskandinot Jāņa Petera 75 gadu jubilejas mēnesi, Latvijas Radio 2 pirmdien, 9.jūnijā, plkst. 18 aicina uz tikšanos kultūras vasarnīcā “Esplanāde 2014”, kad kopā ar gaviļnieku tiks atvērta Daigas Mazvērsītes sarakstīta foto un atmiņu brošūra,informē LR pārstāve Laura Elizabete Vanaga.

Norādot, ka Jānis Peters ir liela mēroga personība, kas Latvijā vēl nav līdz galam novērtēta, Daiga Mazvērsīte saka: “Mani fascinē šī cilvēka fantāzija, stabilitāte, apbrīnojamais cilvēcīgums un milzīgās darbaspējas. Peters viens ir paveicis tik, cik to iespētu trīs līdz pieci dzejnieki kopā. Pārsteidz arī viņa darbu plašā amplitūda dažādos mūzikas žanros, no dziesmām līdz operas libretam. Lielkoncertā Petera daiļradi ieraudzīsim jaunā gaismā un daudziem klausītājiem tas būs atklājums.”

Godinot tautas dzejnieku, pirmdien, 2. jūnijā skanējumu Latvijas Radio 2 uzsāk raidījumu cikls “No Jāņiem līdz Pēteriem”, kur atmiņās par dzejnieku dalīsies Petera draugi un kolēģi. Divu nedēļu garumā katru dienu plkst. 160 sirsnīgi un aizraujoši par kopīgi piedzīvoto stāstīs Marija Naumova, Viktors Lapčenoks, Dita Lūriņa, Raimonds Pauls, Ingus Pētersons, Jānis Paukštello, Jānis Sproģis, Andris Ērglis un daudzi citi.

Gatavojoties grandiozajam koncertuzvedumam, kas notiks 28. jūnijā arēnā Rīga, populāri mūziķi ierakstījuši arī savus novēlējumus un sveicienus dzejdarim, kuri ik dienu skan Latvijas Radio 2. Koncertā “Jānim Peteram – 75 / No Jāņiem līdz Pēteriem…” skaistākās Raimonda Paula, Ivara Vīgnera, Mārtiņa Brauna, Zigmāra Liepiņa, Ulda Stabulnieka, Valda Zilvera, Jāņa Strazda dziesmas ar Jāņa Petera dzeju izdziedās Igo, Ance Krauze, Ingus Pētersons, Marija Naumova, Viktors Lapčenoks, Aija Andrejeva, Andris Ērglis, Dainis Skutelis, Dita Lūriņa, Intars Busulis, Antra Stafecka, Atis Auzāns, Jānis Paukštello, Dzeguzīte, Rīgas Doma zēnu koris, Petera dziesmu koris virsdiriģenta Inta Teterovska vadībā un citi izpildītāji.

Uz skatuves kāps arī maestro Raimonds Pauls, komponisti Mārtiņš Brauns un Valdis Zilveris, dziesmām iegūstot jaunu elpu un skanējumu komponista Jāņa Strazda aranžējumos, kā arī instrumentālās grupas, solistu un kopkora izpildījumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Slava dižajam padomju okupantu režīma ideoloģiskas frontes vadonim,komunistam,miljonāram!Kolaboracionisma kārtējā jubileja!

Draugiem Facebook Twitter Google+