Latvijā
Vēsture

Atvērs čekas izpētes krājuma trešo sējumu 16

Foto: LETA

Šodien plkst.17.30 Krišjāņa Valdemāra ielā 11a, Rīgā, notiks čekas izpētes krājuma “Lielais Brālis Tevi Vēro: VDK un tās piesegstruktūras” trešā sējuma atklāšana.

Kā aģentūru LETA informēja LPSR Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisijā, vairāk nekā 25 komisijas locekļu, piesaistīto ekspertu un stipendiātu pētījumus, kas ir veikti laika posmā no 2016. gada janvāra līdz 2016. gada septembrim, publicēs šajā un nākamajos rakstu sējumos.

Trešajā sējumā iekļauti 10 pētnieku skatījumi uz PSRS totalitāro un administratīvi birokrātisko režīmu, tā īstenotajām represijām, kā arī VDK piesegstruktūrām. Redakcijas kolēģiju vada vēstures doktors Kārlis Kangeris, tajā ir juridisko zinātņu doktore Kristīne Jarinovska, vēstures doktori Mēlis Maripū (Igaunija) un Arūns Bubnis (Lietuva). Zinātniskā redaktore ir Kristīne Jarinovska, literārā redaktore – Ieva Kalniņa.

Atklāšanā vērtējumu sniegs Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Ritvars Jansons (VL-TB/LNNK) un Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš.

Pirmie 50 lasītāji pēc atvēršanas saņems grāmatas eksemplāru bez samaksas.

LA.lv