×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. decembris, 2016
Drukāt

Atvērs čekas izpētes krājuma trešo sējumu (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Šodien plkst.17.30 Krišjāņa Valdemāra ielā 11a, Rīgā, notiks čekas izpētes krājuma “Lielais Brālis Tevi Vēro: VDK un tās piesegstruktūras” trešā sējuma atklāšana.

Kā aģentūru LETA informēja LPSR Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisijā, vairāk nekā 25 komisijas locekļu, piesaistīto ekspertu un stipendiātu pētījumus, kas ir veikti laika posmā no 2016. gada janvāra līdz 2016. gada septembrim, publicēs šajā un nākamajos rakstu sējumos.

Trešajā sējumā iekļauti 10 pētnieku skatījumi uz PSRS totalitāro un administratīvi birokrātisko režīmu, tā īstenotajām represijām, kā arī VDK piesegstruktūrām. Redakcijas kolēģiju vada vēstures doktors Kārlis Kangeris, tajā ir juridisko zinātņu doktore Kristīne Jarinovska, vēstures doktori Mēlis Maripū (Igaunija) un Arūns Bubnis (Lietuva). Zinātniskā redaktore ir Kristīne Jarinovska, literārā redaktore – Ieva Kalniņa.

Atklāšanā vērtējumu sniegs Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Ritvars Jansons (VL-TB/LNNK) un Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš.

Pirmie 50 lasītāji pēc atvēršanas saņems grāmatas eksemplāru bez samaksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Un uzreiz dzive Latvija klus Vieglaka.

  2. Kas tur ko pētīt ? Atbildēt

    Neviena cita valsts šādu idiotisku spēli netaisīja. Atvēra uzreiz.

  3. Kā Jarinovska var būt zinātniskā redaktore, ja sajēga no vēstures maza. Meklē starp CK locekļiem aģentu kartītes, nezin pat kāda bija kārtība starp kompartijas vadību un VDK! Par to, kas sen jau izpētīts, tur nevienam nav zināšanas, un negribas arī kaut ko lasīt. Labāk krāmēties pa putekļainiem plauktiem un teikt, ka taisa zinātniskus pētījumus. Āksti.

  4. Kur to var iegādāties?

Draugiem Facebook Twitter Google+