×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. jūnijs, 2015
Drukāt

Atvērs Eniņa grāmatu par Latvijas dabas bagātībām

Nezinama Latvija

Šodien plkst. 16 Latvijas Zinātņu akadēmijas Portretu zālē atvērs dabas pētnieka Gunta Eniņa grāmatu “Nezināmā Latvija”, portālam LA.lv pastāstīja izdevniecības “Lauku Avīze” direktore Evija Veide.

Grāmatas atvēršanas sarīkojumu vadīs kinorežisors Jānis Streičs, un tajā demonstrēs Zigurda Vidiņa dokumentālo filmu par Latvijas noslēpumaino klinšu rakstu atklāšanu.

Grāmatā “Nezināmā Latvija” aprakstīti vairāk nekā 70 pārsteidzoši dabas veidojumi un objekti Latvijā. Eniņš grāmata atklāj, ka Latvijā ir ne vien peldošas salas, bet arī Eiropā resnākais kadiķis, Baltijas lielākā ala, dižākā liepa, dziļākais un salām bagātākais ezers un vēl neskaitāmas skaistas un aizraujošas vietas.

Tematiski grāmata sadalīta sešās nodaļās – ūdeņi, akmeņi, klintis un alas, kalni, koki, vēji un zibeņi.

“Šī grāmata ir ne tikai ceļvedis tūristiem, bet arī ceļvedis domāšanā un meklēšanā, ceļvedis Latvijas saprašanā, izprašanā, novērtēšanā, ceļvedis Latvijas mīlestībā. Gribētos, lai šo grāmatu varētu saukt arī par jaunu atklāsmju grāmatu. Es ceru, ka izdosies nosargāt mūsu latvisko ainavu, skaistāko Eiropā, un latviskās vērtības: vietvārdus, dižkokus, lauku mājas un saimniecības, dabas pieminekļus, klinšu rakstus ar buramburtiem, alas, akmeņus, ezerus, upes, avotus, zemi, latvisko kultūru,” izsakās Eniņš.

Izdevniecība “Lauku Avīze” iepriekš izdevusi arī Gunta Eniņa grāmatu par Latvijas dižkokiem “100 dižākie un svētākie”.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.6
Alūksne +10.5
Daugavpils +11.6
Saldus +12.0
Liepāja +13.5
Jelgava +13.2
Ventspils +14.6
Limbaži +12
Madona +10.9
Rēzekne +10.2
Draugiem Facebook Twitter Google+