Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
26. marts, 2014
Drukāt

Atvērs grāmatu par Lidiju Lasmani-Doroņinu

briiviibas cena

Apgāds “Jumava” sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju aicina uz Baibas Šābertes grāmatas “Brīvības cena” prezentāciju, kas notiks 27. martā pulksten 16.00 Latvijas Okupācijas muzejā, ziņo apgāds.

Atvēršanas svētkos piedalīsies grāmatas autore, publiciste Baiba Šāberte un Lidija Lasmane-Doroņina, kuras dzīvesstāsts “Brīvības cena” iedvesmo riskēt un tiekties izdarīt izvēli par labu sirdsapziņas brīvībai.

Alberts Bels ir teicis, ka Lidija Lasmane-Doroņina ir Latvijas Žanna d’Arka, kurai vajadzētu uzcelt pieminekli. Pieminekļa vietā šīs sievietes romantiski traģisko dzīvesstāstu iemūžinājusi Baiba Šāberte grāmatā “Brīvības cena”. Tas ir stāsts par sievieti, kuras apziņa un sirds nav šķirami jēdzieni, par
sievieti, kura savas sirdsapziņas brīvības labā ir gatava upurēt ikdienišķo brīvību. Tikai palikt godīgai un pašai, jo mūsu dzīve tiks likta svaru kausos vien tās noslēgumā.

Pati Lidija Lasmane-Doroņina norāda, ka nav varone: “Esmu tikai pieturējusies pie saviem uzskatiem, kurus nekad neesmu slēpusi. Tā jau nav varonība — no visa, kas dots, izvēlēties to, kas tev der.”

Pievienot komentāru

"Sēnītei" un Liepājas teātrim piešķirs kultūras pieminekļa statusuKafejnīcas "Sēnīte" ēka un Liepājas teātris iekļauti valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētie paziņojumi.
Draugiem Facebook Twitter Google+