×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

Atvērs košu bilžu grāmatu maziem kārumniekiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Izdevniecībā “Liels un mazs” Ineses Paklones tulkojumā iznākusi izcilā beļģu mākslinieka Karla Knēta un rakstnieka Karla Noraka bilžu grāmata “Ai briesmoni, neapēd mani!”, kuru atvērs 31. maijā plkst. 12 Kalnciema ielas kvartālā.

Grāmata stāsta par kārumiem, maziem kārumniekiem un stingrām mammām, kas pieskata, lai bērni nenašķotos starp ēdienreizēm. Kārumi – tas ir lieliski! Bet katram mazam bērnam jāiemācās tos ēst īstajā brīdī un pareizajā daudzumā.

Pasaciņas galvenais varonis Aleksis ir ēdelīgs sivēntiņš, kas aizzogas uz dārzu un tur par spīti mammas aizliegumam, ķeras pie kartupeļiem, āboliem, bet it īpaši – pie avenēm. “Sarkanas avenes!” – Aleksis saka. “Kurš gan var paiet garām sarkanām avenēm? Ne jau es!”

Mielojoties Aleksis nepamana, kā viņu saķer briesmoņu puika, kurš arī sadomājis panašķēties, un stāsts iegriežas ļoti satraucošā gultnē. Taču Aleksis ir ne tikai ēdelīgs, bet arī ļoti veikls sivēntiņš. Turklāt arī briesmoņu mamma uzrauga, lai viņas bērns ēstu pareizi un īstajā laikā. Tāpēc, neraugoties uz briesmām, šis ir priecīgs stāsts ar labām beigām – turklāt Aleksis ir sapratis savas mammas labo padomu vērtību.

Par flāmu sivēniem, briesmoņiem un gardumiem stāstīs tulkotāja Inese Paklone. Našķu mīklas dzejā uzdos un palīdzēs atminēt grāmatas redaktore Inese Zandere un Madara Rutkovska, kura ikdienā vada “EcoCatering” bērnu ēdināšanu skolās un bērnudārzos.

Grāmatas mākslinieks Karls Knēts savu košo, izteiksmīgo, piesātināto ilustrāciju dēļ kļuvis par vienu no Eiropas slavenākajiem bērnu grāmatu māksliniekiem, ir neskaitāmu balvu laureāts. 2012. gadā viņš bija viens no pieciem Kristiana Andersena balvas finālistiem, šogad. Beļģija viņu nominējusi arī Astridas Lindgrēnes memoriālajai balvai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+