×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2015
Drukāt

Atvērs krāsojamo grāmatu par rīdzinieku modi pirms simt gadiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 13. aprīlī plkst. 17.30 Rīgā, Ojāra Vācieša memoriālajā muzejā atvērs Ilzes Trumpes grāmatu “Rīgas modes 20.gs. sākumā. Izkrāsojamā grāmata”, pastāstīja māksliniece.

Uz pasākumu aicinātas ģimenes ar bērniem, lai kopīgi labi pavadītu laiku un gūtu ieskatu Rīgas kultūras dzīvē pirms simt gadiem, fotografētos ar tā laika atribūtiem, vērotu, izzinātu un iedvesmotos. 20. gadsimta sākuma noskaņas radīšanai notiks arī klavierkoncerts Zanes Leimanes izpildījumā. Bērni satiksies ar Emīla Dārziņa “Melanholisko valsi” un citiem skaņdarbiem, kā arī tā laika Rīgu atklātnēs, bet visiem čaklajiem krāsot pratējiem būs iespēja kārtīgi uzdarboties ar zīmuļiem.

Krāsojamā grāmata “Rīgas modes 20. gs. sākumā” aicina pastaigā pa seno Rīgu, kur bērni, veroties senajās pastkartēs, savā iedomu pasaulē varēs pabūt iepriekšējā gadu simtenī. Krāsojot grāmatā attēlotās tā laika modes dāmas, neapzināti izzinās smalkas un būtiskas tērpu detaļas, kas raksturo vēsturisko tērpu dizainu, gūstot priekšstatu par senatnīgo ģērbšanās kultūru, stilu un iepazīstot Rīgas vēsturisko arhitektūru.

Grāmatas autore, māksliniece un izdevēja ir Ilze Trumpe, kura ikdienu vada kā friziere un grimētāja Jaunajā Rīgas teātrī, strādā Miera ielas salonā “Melnais knābis”, piedalās daudzos kino projektos un zīmē.

Grāmatā izmantotas pastkartes no Ilzes Trumpes personīgā arhīva, ko viņa veido jau desmit gadu.

Grāmatas tapšanā iesaistījusies arī māksliniece Anna Auziņa, kura izpildīja detaļu zīmējumus un piedalījās mākslinieciskā noformējuma tapšanā. Pateicību par idejas īstenošanu māksliniece izsaka arī Ojāra Vācieša muzejam, tā direktorei Ievai Ķīsei, Lindai Lūsei, Kristīnei Jurjānei, Unai Meibergai un tipogrāfijai “Eveko”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+