Latvijā
Vēsture

Iznākusi latviešu diplomāta Ludviga Sējas atmiņu grāmata 0

Publicitātes attēls

Iznākusi bijušā ārlietu ministra, diplomāta un okupāciju varu represētā Ludviga Sējas dienasgrāmata, pavēstīja AS “Lauku avīze” mārketinga speciāliste Dace Zitmane.

“Es pazīstu vairs tikai sevi: diplomāta dienasgrāmatas un memuāri (1941-1961)” pirmo reizi publicēta Sējas dienasgrāmata, kas rakstīta laika posmā no 1941. līdz 1944. gadam un stāsta par vācu okupēto Latviju. Tāpat publicēti arī memuāri, kur tiek atspoguļoti apstākļi nacistu un komunistu cietumos un soda nometnēs Latvijā, Polijā un Krievijā un nometinājumā Komi APSR.

1922. gadā Sēja sekmēja Latvijas de iure atzīšanu no ASV puses. Starpkaru posmā viņš centās panākt ciešāku sadarbību Baltijas valstu starpā, bet vācu okupācijas laikā viņš iesaistījās pretošanās kustībā kā Latvijas Centrālās padomes ģenerālsekretārs. No 1944. līdz 1951.gadam viņš atradās nacistu un komunistu apcietinājumā Rīgas Centrālcietumā, Štuthofas koncentrācijas nometnē, Lubjankas un Lefortovas cietumā un citās ieslodzījuma vietās, pastāstīja Zitmane.

Sēja bija izsūtījumā līdz 1958. gada vasarai, kad viņam radās iespēja atgriezties uz pastāvīgu dzīvi savā dzimtenē.

“Sējas mūžs un pārdzīvojumi nacistu un padomju ieslodzījumā un piespiedu atšķirtība no savas ģimenes ir spilgta liecība Latvijas valsts un tautas traģiskajam liktenim divu noziedzīgu totalitāru režīmu – staļiniskās Padomju Savienības un hitleriskās Vācijas – pakļautībā un apliecinājums viņa nelokāmajai uzticībai brīvai un demokrātiskai Latvijas Republikai,” rakstījis vēsturnieks Uldis Neiburgs.

Saistītie raksti
LA.lv