Kultūra
Kultūrpolitika

Atvērs Nacionālās enciklopēdijas pirmo, Latvijai veltīto, sējumu0

Publicitātes attēls.

Ceturtdien, 18. oktobrī, plkst. 16 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ātrijā, tiks atvērts Nacionālās enciklopēdijas drukātais sējums “Latvija” – populārzinātniska enciklopēdija latviešu valodā, informē LNB komunikāciju speciālists Augusts Zilberts.

Atvēršanas pasākumu ar savu klātbūtni pagodinās Valsts prezidents Raimonds Vējonis un kultūras ministre Dace Melbārde.

Nacionālās enciklopēdijas tapšana ir būtiska Latvijas valsts simtgades programmas daļa, veidojot paliekošas vērtības – nozīmīgu zināšanu resursu latviešu valodā.

Sējums “Latvija” iekārtots tematiski un izceļ plašu faktoloģisko pārskatu par valsti pēc neatkarības atjaunošanas.

Izdevuma saturu veido šādas sadaļas: vispārīgas ziņas par valsti, vēsture, daba, kultūra, izglītība, zinātne, valsts iekārta un pārvalde, demogrāfija, tautsaimniecība, veselība, sociālā aizsardzība, komunikācija, grāmatniecība un poligrāfija, reliģija un baznīca, sports, kā arī pielikumi.

Nacionālās enciklopēdijas drukātajam sējumam ir 864 lpp., kurā ir vairāk nekā 250 šķirkļu un vairāk nekā tūkstoš ilustrāciju (kartes, fotouzņēmumi, gleznu reprodukcijas, grafiki, tabulas utt.). Visu šķirkļu autori – kopumā to ir vairāk nekā 200 – ir attiecīgo tēmu un jomu vadošie speciālisti Latvijā, vairumā gadījumu zinātnieki.

Nacionālās enciklopēdijas galvenais redaktors – Dr.hist. Valters Ščerbinskis.

Saistītie raksti

Sējums “Latvija” jau no 19. oktobra būs nopērkams LNB Draugu telpā un Jāņa Rozes grāmatnīcās visā Latvijā, bet vēlāk arī citās grāmatu tirdzniecības vietās.

2018. gada 18. decembrī darbu sāks Nacionālās enciklopēdijas elektroniskā vietne: www.enciklopedija.lv – plašs un augstticams bezmaksas informācijas resurss latviešu valodā ar iespēju to nemitīgi pilnveidot.

LA.lv