×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
31. augusts, 2016
Drukāt

Atvērs trešo “Garo pupu”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 8. septembrī plkst. 13 peldošajā mākslas galerijā “Noass” (AB dambis) notiks Bērnu Dzejas diena “Garā pupa pāraug čīkstēšanu un top par brīvu drīkstēšanu”, kurā tiks atvērta 2016. gada dzejas gadagrāmata bērniem “Garā pupa”, LA.lv pavēstīja Dace Bargā.

Gadagrāmatas atvēršanas svētkos, ko vadīs “Garās pupas” sastādītāja Inese Zandere, piedalīsies dzejnieki un atdzejotāji Leons Briedis, Uldis Auseklis, Ērika Bērziņa, Ieva Lešinska un Māris Salējs. Dzejniekiem piespēlēs mūziķis Uģis Krišjānis.

“Valodā dzīvo brīvība,” saka dzejniece Inese Zandere. Jaunajā dzejas krājumā atrodami gan bērnu dzejas jaunumi, gan līdz šim nepublicēti atradumi Gunara Saliņa, Pētera Brūvera un Janas Mores arhīvos. Gadagrāmatas veidošanā ar jauniem darbiem piedalījušies 26 latviešu dzejnieki, līdzās literārajai latviešu valodai pārstāvot arī latgaliešu un lībiešu valodu.

Bērnu ceļvede latviešu tautasdziesmu bagātībās šoreiz ir režisore Roze Stiebra. Nodaļā “Atgādinājums” pulcēti dzejas jubilāri: Anna Brigadere, kurai īpašu pasaciņu veltījusi Nora Ikstena, Vizma Belševica, Astrīde Ivaska, Valdemārs Ancītis. Savus mīļākos Ulda Ausekļa un Arnolda Auziņa dzejoļus izraudzījušies labi viņu grāmatu pazinēji. Zem viena spārna apkopoti dzejoļi, kuros atveidotas dažādu putnu balsis. Atdzejotāji iepazīstina jaunos lasītājus ar angļu, amerikāņu, krievu, poļu, lietuviešu un igauņu autoru dzejoļiem. Pasaku “Vecīša cimdiņš”, ko par savu uzskata gan latvieši, gan krievi, gan ukraiņi, trejvalodīgā dzejas ludziņā pārvērtusi Inese Zandere. Nodaļā “Sākums” publicēti bērnu radošie darbi – interneta žurnāla “Satori” un biedrības “Ascendum” izsludinātā konkursa dalībnieku veiksmīgākie dzejoļi.

Dzejas krājumu kā dāvanu bez maksas saņems 1000 Latvijas bibliotēkas un skolas, bet pārdoto grāmatu ieņēmumi tiks izmantoti bērnu kultūras projektam “Garā pupa”, kas rūpējas par to Latvijas reģionu bērnu iesaisti kultūras procesos, kuriem reģionālās un sociālās nevienlīdzības vai vecāku kūtruma dēļ nav bijusi iespēja apmeklēt kultūras pasākumus.

“Garās pupas” izdošanu 2014.gadā pēc ilgāka pārtraukuma atjaunoja biedrība “Ascendum” un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. Gadagrāmatas veidolu dizainējuši Rūta Briede un Artis Briedis, 2016. gada izdevumu ilustrējusi māksliniece Anete Melece.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+