×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
30. aprīlis, 2015
Drukāt

Atvērs vācu fotogrāfa albumu par Rīgu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas Fotomēneša 2015 ietvaros 6. maijā plkst. 18 ISSP Skolas telpās atvērs Vācijas fotogrāfa Niko Baumgartena jaunāko grāmatu “How the Other Half Lives”, vēsta rīkotāji.

Niko Baumgartens ir fotogrāfs un fotogrāmatu veidošanas eksperts no Vācijas, aktīvs pašizdošanas kustības dalībnieks. Rīgā tiks atklāta viņa jaunākā fotogrāmata “How the Other Half Lives” (Dzīve otrā pusē) – komentārs par mūsdienu sabiedrības vērtībām, kura galvenie varoņi ir Rīgas pagalmu klaiņojošie kaķi. Grāmatas nosaukums aizgūts no ietekmīgā 19. gadsimta beigu fotogrāfa Džeikoba A. Rīsa (Jacob A. Riis) tāda paša nosaukuma darba, kurā izcelti Ņujorkas graustu iedzīvotāju dzīves apstākļi un valdošā nevienlīdzība. Arī Baumgartena Rīgas kaķu fotogrāfijas ir kā alegorija par cilvēku dažādajiem dzīves apstākļiem un nonkonformismu kā dzīvesveidu. Grāmatu Baumgartens izdevis pašrocīgi, izmantojot mūsdienās aktuālo pūļa finansējuma modeli.

Grāmatas atklāšanas laikā Baumgartens sniegs prezentāciju par fotogrāmatu veidošanas procesu un filozofiju, atsaucoties uz šo un trīs iepriekš pašizdotajām grāmatām. ISSP Skolas pagalmā notiks arī pop-up izstāde, kas sniegs ieskatu grāmatas “Dzīve otrā pusē” darbos un veidošanas procesā.

Tā būs arī iespēja ikvienam interesentam iepazīties ar fotogrāfijas izglītības programmas ISSP Skola telpām un darbību.

Baumgartens (1981) šobrid dzīvo un strādā Berlīnē. Viņš studējis fotogrāfiju IDEP Barselonā, Spānijā, un apguvis grāmatu iesiešanu CFP Bauer Milānā, Itālijā, iepriekš publicējis vairākas grāmatas (Berlusconians/ No Berlusconians, Leer, Ma almeno ci sei tu amore mio). Baumgartens ir pasniedzis fotogrāfijas un grāmatu veidošanas meistardarbnīcas Berlīnē, Rīgā, Romā, Karakasā, Riodežaneiro un Amsterdamā. No šī gada 26. aprīlim līdz 3. maijam Rīgā notiek viņa vadīta grāmatu veidošanas darbnīca.

Grāmatas atklāšanas pasākums notiks 6. maijā no plkst. 18 ISSP Skolas telpās, Raiņa bulvārī 31. Lekcija sāksies 18.30 un notiks angļu valodā. Ieeja – bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+