Latvijā
Vēsture

Atvērs virtuālu izstādi par lielāko ebreju iznīcināšanas akciju Latvijas vēsturē 1

Publicitātes attēls

Latvijas Okupācijas muzejā šodien plkst.17 atklās virtuālu izstādi “Rumbula. 1941”, kas vēsta par lielāko ebreju masveida iznīcināšanas akciju nacionālsociālistiskās Vācijas okupētajā Latvijā, aģentūru LETA informēja muzeja sabiedrisko lietu vadītāja Inese Jansone.

Pasākumā tiks prezentēta arī muzeja Izglītības nodaļas sagatavotā skolēnu nodarbība “Ebreju vēsture Latvijā un holokausts”, kas paredzēta 9.-12.klašu skolēniem. Pasākuma noslēgumā, atceroties un pieminot masveida ebreju iznīcināšanu, tiks nolasīti fragmenti no Otrā pasaules kara un holokausta aculiecinieku dienasgrāmatām un memuāriem.

Virtuālā izstāde stāstā par 25 000 cilvēku slepkavību, ko 1941.gada 30.novembrī un 8.decembrī Rumbulā veica vācu SS, SD un policijas spēki ar latviešu SD un policijas atbalstu. Kopumā nacistu okupētajā Latvijā laikā no 1941. līdz 1944.gadam nogalināja 70 000 Latvijas un 20 000 no citām Eiropas valstīm atvestos ebrejus.

Izstāde veidota šo datumu notikumu hronika, kurā apmeklētāji soli pa solim var izsekot traģiskajiem notikumiem Rumbulā. Izstādē arī vēstīs par ebreju vēsturi Latvijā pirms holokausta un Rumbulas piemiņas pakāpenisku veidošanos. Virtuālajā projektā izmantotas daudzveidīgas dokumentālas liecības – fotogrāfijas, plakāti, atmiņu stāsti un dažādi dokumenti. Izstāde latviešu un angļu valodā būs pieejama muzeja interneta vietnē “www.okupacijasmuzejs.lv”.

Virtuālās izstādes un skolēnu nodarbības tapšanu atbalsta Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecība Rīgā.

LA.lv