Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
1. jūnijs, 2015
Drukāt

Atvērta izstāde par leģendārās rūpnīcas VEF Alūksnes cehu

Foto: Aluksne.lvFoto: Aluksne.lv

Alūksnes muzejā atklāta izstāde “VEF 14”, kas atspoguļo pārskatu par savulaik lielākās valsts elektrotehniskās ražotnes VEF Alūksnes ceha 50 gadus kopš izveidošanas, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

“Alūksnes VEF-14 cehs tika izveidots 1965. gadā, kad Alūksnes rajona nebija, Alūksne toreiz ietilpa Gulbenes rajonā. Teritorijā, kur veidojās cehs, toreiz darbojās Valmieras mēbeļu fabrikas Alūksnes cehs, bet pirms tam te bija Alūksnes rūpkombināta mēbeļu darbnīcas. Ceha dibināšanas sākumā te strādāja ap 80 cilvēku, bet jau pēc pieciem gadiem te darba vietas bija atraduši jau vairāk nekā 400 alūksniešu un tuvējo ciemu iedzīvotāji,” stāsta vēsturniece Vija Miķelsone.

Izstāde veidota no divām daļām un izvietota Jaunās pils vēsturiskajās ēkaā: Apaļajā tornī un Jaunās pils Ledus pagrabā. Kā ievads un pirmā izstādes daļa ir apkopotā informācija par VEF vēsturi un struktūru, atspoguļojot zināmākās personības, ražošanas iecirkņus, darba vidi un saražoto produkciju. Otra izstāde daļa veidota, balstoties uz kolektīvām paražām, ietverot tādas tēmas kā sports, pašdarbība, sabiedriskās aktivitātes, pievēršot uzmanību cilvēciskām sajūtām un emocijām, ko sniedz kopā būšana.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (70)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+