Kultūra
Literatūra

Atvērta latviešu literatūrai veltīta interneta vietne 16

Ekrānšāviņš no Literatura.lv

Atvērts Latvijas un latviešu literatūras vortāls literatura.lv – virtuāls resurss, kas apvieno gan aktuālās ziņas, grāmatu jaunumus un informāciju par pasākumiem, gan apjomīgu literatūras darbinieku datubāzi, LA.lv uzzināja LU Literatūras, folkloras un mākslas institūtā (Lu LFMI).

Vortālu veidojuši LU LFMI pētnieki un atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Tas satur pašu aktuālāko informāciju par latviešu literātiem, kā arī literāro norišu aktualitātes. Vietnes izveidošana īpaši atzīstama tādēļ, ka pēdējais enciklopēdiskais izdevums par latviešu literātiem “Latviešu rakstniecīna biogrāfijās” ir gan novecojis, gan arī kļuvis par bibliogrāfisku retumu.

Vortālā var izmantot dažādas meklēšanas iespējas, lai atrastu sev nepieciešamo informāciju par latviešu literatūru, autoriem vai atsevišķiem darbiem, dzīves datiem un dzīves vietām, saņemtajiem apbalvojumiem, kā arī paraudzīties uz latviešu rakstniecību dažādu faktu, kultūrdzīves kontekstā un sakarībās.

Vortālā literatura.lv ietilpst arī apjomīga Latvijas literatūras darbinieku un literāro darbu datubāze (no 16. gadsimta līdz mūsdienām).

Vortāls balstīts LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieku agrāk veiktajos pētījumos un sagatavotajās datubāzēs. Šobrīd vortāls darbojas testa režīmā, tāpēc veidotāji aicina iesaistīties un līdzdarboties rakstnieku, dzejnieku, tulkotāju, atdzejotāju, literatūrkritiķu un citu personu profilu izveidē, datu precizēšanā un fotomateriāla piesaistē, rakstot vortāla redaktoriem uz e-pastu eliterature@lulfmi.lv.

LA.lv