×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. septembris, 2015
Drukāt

Atvērta piejūras ļaudīm veltīta Pētera jaunzema fotoizstāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 29. septembra līdz 6. oktobrim “Latio” centrālajā birojā Rīgā atvērta latviešu fotogrāfijas vecmeistara Pētera Jaunzema izstāde, kurā apskatāmi desmit attēli no šovasar izdotā fotoalbuma “Piemares īstenieki”, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

“Pārlūkojot savas piecdesmit gadus ilgās fotogrāfiskās darbības laikā uzņemto negatīvu arhīvu, pārliecinājos, ka tur glabājas simtiem attēlu, kas stāsta par Dienvidkurzemes piekrastes zvejniekiem, viņu skaudro un reizē neparasto darbu, ierašām un tradīcijām, par bezbēdīgām izdarībām un vaļībām svētku reizēs. Mazas ainiņas iz Kuršu krasta zvejnieku, kā arī zivju krājumu vairotāju un audzētāju dzīves”, tā Pēteris Jaunzems par grāmatas tapšanu. Fotogrāfs neslēpj apbrīnu par zvejas vīru sīksto raksturu, noslēgtību un skarbumu, aiz kura slēpjas jūtīgas dvēseles.

Pēteris Jaunzems ar fotomākslu aizraujas kopš 1962. gada, starptautiskās izstādēs un salonos Latvijā un ārvalstīs piedalās no 1976. gada, izstāžu skaits jau pārsniedzis 600. Ieguvis 13 FIAP zelta, sudraba, bronzas medaļas, deviņas Goda lentas, septiņreiz saņēmis Francijas Fotomākslinieku savienības atzinību – Niepses medaļu. Apbalvots ar Latvijas fotogrāfijas celmlauža Mārtiņa Buclera prēmiju.

“Latio” jau vairāk nekā desmit gadu rūpējas par Latvijas fotomākslas vērtību apzināšanu un saglabāšanu. Atbalstot Pētera Jaunzema daiļradi, fotogrāfa gaitas ir iemūžinātas arī “Latio” 2015. gada kalendārā. Fotoalbuma “Piemares īstenieki” izdošanu atbalsta “Latio”, to līdzfinansējis arī Latvijas Zivju fonds un citi atbalstītāji.

Izstāde apskatāma līdz 6.oktobrim katru darbadienu no plkst. 9 līdz 18 nekustamā īpašuma uzņēmuma “Latio” centrālajā birojā Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 8.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+