Latvijā
Rīga

Atvērto durvju dienas0

ES karogs. Foto – LETA

14. un 15. septembrī Eiropas kultūras mantojuma dienās Eiropas Savienības mājā būs erudīcijas spēles un ģimenes sestdiena.

Draugi un ģimenes, skolēni un skolotāji, studenti un visi interesenti aicināti individuāli vai pārī 14. un 15. septembrī fotografēt, risināt mīklas un tuvāk iepazīt dažādas ar Eiropas Savienību un kultūras mantojumu saistītas vietas un objektus galvaspilsētā, piedaloties foto orientēšanās spēlē “Izzini Eiropu Rīgā!”. Uzdevumi būs pieejami latviešu un angļu valodā.

Spēles uzdevumi 14. septembrī plkst. 10 būs publicēti www.esmaja.lv vai drukātā veidā saņemami ES mājā. Spēle ilgs līdz 15. septembra plkst. 14. Norises vieta – Vecrīga un tās apkārtne. Spēles noslēgums – ES mājā. Lai apmeklētu visus desmit kontrolpunktus, būs jānoiet apmēram pieci kilometri, visi uzdevumi izpildāmi apmēram divu stundu laikā.

Dalībnieki, kas sasniegs visus kontrolpunktus un izpildīs erudīcijas uzdevumus, uzreiz pēc finiša ES mājā saņems veicināšanas balvas. Starp visiem dalībniekiem, kas būs ieguvuši lielāko punktu skaitu, tiks izlozēti pieci dāvanu komplekti – grāmatnīcas dāvanu kartes un ES mājas suvenīri.

Gan piektdien, gan sestdien ikvienam interesentam būs iespēja saņemt informāciju par 2019. gadā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kā arī apņemties tajās piedalīties un iesaistīt ģimeni, draugus un paziņas.

Piektdien plkst. 18.30 notiks “Prāta spēles” – astoņas komandas sacentīsies erudīcijā par Latviju Eiropas Savienībā, Eiropas Parlamenta vēlēšanām un citām tēmām. Dalība spēlē ir bezmaksas, informācija par komandu pieteikšanos publicēta “Prāta spēļu” “Facebook” lapā.

Sestdien, 15. septembrī, plkst. 12 notiks izrāde – jautrs, muzikāls, izglītojošs piedzīvojums visu vecumu bērniem un vecākiem “Kas par traku, tas par traku!” ar dzejnieka Ojāra Vācieša radītajiem dzejas tēliem.

Vietu skaits ierobežots! Pieteikšanās, rakstot pa e-pastu esmaja@esmaja.lv. Lūgums norādīt bērnu skaitu un vecumu, kā arī pavadošo pieaugušo skaitu.

Visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

LA.lv