Mobilā versija
+1.8°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
12. februāris, 2015
Drukāt

Atvieglo koku ciršanu lauksaimniecības zemēs (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima ceturtdien otrajā galīgajā lasījumā kā steidzamu pieņēma grozījumu Meža likumā, kas paredz atvieglot koku ciršanu lauksaimniecības zemēs, informē Saeimas Preses dienestā.

Lai īpašnieki savu lauksaimniecības zemi varētu atgriezt lauksaimnieciskajā ražošanā, uz šīs zemes izaugušos kokus drīkstēs cirst saskaņā ar noteikumiem par koku ciršanu ārpus meža, norāda Saeimā.

Biedrībā “Zemnieku saeima” norāda, ka Saeimas vienbalsīgi atbalstītie likuma grozījumi ir būtisks solis, lai atvieglotu lauksaimniecības zemju atmežošanu un atgriešanu ražošanā.

“Esam gandarīti, ka šodien mūsu vairāk kā pusgada ilgais darbs ir rezultējies ar panākumiem un turpmāk zemnieki apaugumu no lauksaimniecībā izmantojamās zemes varēs novākt bez liekiem birokrātiskiem šķēršļiem. Grozījumi likumā veicinās Nacionālā attīstības plāna un Lauku attīstības programmas mērķu sasniegšanu – līdz 2020.gadam panākt divu miljonu hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes iesaistīšanu ražošanā,” saka biedrības „Zemnieku saeima” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Pēc viņa sacītā, “Zemnieku saeimas” nākamais darbs būs sēsties pie sarunu galda ar Zemkopības ministrijas vadību, lai izstrādātu risinājumus, kā šo zemi vēl ātrāk un veiksmīgāk atgriezt lauksaimnieciskajā ražošanā, tādējādi paplašinot ražošanas iespējas esošiem un jauniem lauksaimniekiem un vienlaicīgi padarot lauku ainavu pievilcīgāku sabiedrībai.

Jau ziņots, ka 1.janvārī spēkā stājās pirms četriem gadiem pieņemtie Meža likuma grozījumi, kas noteica, ka par mežu tiks uzskatīta 0,5 hektāru un lielāka platība, uz kuras ir izveidojusies mežaudze ar koku vidējo augstumu vismaz pieci metri.

Lauksaimnieki iepriekš norādīja, ka normas stāšanās spēkā radīja sarežģītu birokrātisku un finansiālu šķērsli zemes īpašniekiem – lauksaimniekiem un kavēja zemes atgriešanu ražošanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Paldies Zemnieku seimai par darbu!

  2. D AMBRAUSKI, JA TAS TEVI NESKAR,LŪDZU NEKOMENTĒ. Mani tas skāra ļoti sāpīgi . Vēl tagad neesmu atguvies.Ko var tos cilvēkus nerrot un stumdīt likumus šurpu-turpu. Labi,ka uzņemīgi cilvēki spēja ko labot. Laukos jau tā esam pakļauti mūžigam,nevajadzīgam stresam. Stabilitātes un drošības valstī nav.Visi Dombrovska valdības likumi-brāķis. Šai Saeimai pietiks ko labot. Šoreiz tiešām paldies ZZS. Ja variet,pieņemiet vēl kādu labu un loģisku likumu. Tā jūsu partija tik iegūs vairāk balsu nākošajās vēlēšanās.

  3. Ko, vai tad visi koki (atskaitot gar galvenajiem ceļiem) jau nav izcirsti?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+