×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
14. oktobris, 2015
Drukāt

Atvieglo prasības valodas sargiem

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

VVC Valodas kontroles reģionālās nodaļas vadītāja Sarmīte Pāvulēna

Pēc Tieslietu ministrijas (TM) ieceres Latvijā optimāli varētu darboties simts sabiedrisko palīgu, no kuriem puse savu darbu varētu sākt jau šogad. Tomēr šie plāni izrādījušies pārāk optimistiski, jo septembrī izsludinātajā konkursā uz VVC sabiedrisko palīgu vietām pieteicās tikai četri interesenti. Tādēļ centrs izsludinājis jaunu konkursu.

TM parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks uzskata, ka pirmā konkursa neveiksmē vainojami stingrie atlases kritēriji: “VVC sabiedriskajiem palīgiem bija izvirzījusi drakoniskas prasības, kas bija stingrākas nekā valodas inspektoriem.” Tā, piemēram, sākotnēji pieteikties aicināti tikai cilvēki ar maģistra grādu filoloģijā vai citās humanitārajās zinātnēs, bet jaunajā konkursā tiek prasīta tikai augstākā izglītība, neprecizējot nozari vai grādu. Tāpat kandidātam jābūt sasniegušam 21 gada vecumu un latviešu valoda jāpārzina vismaz augstākā līmeņa 2. pakāpē (C2). Tāpat atvieglota pieteikšanās kārtība, ļaujot pieteikumus iesūtīt arī elektroniski. Turklāt konkurss būs beztermiņa – interesenti uz sabiedrisko palīgu vietām varēs pieteikties jebkurā laikā, bet atlases tiks rīkotas divreiz gadā – aprīļa un oktobra beigās.

Kaut arī atalgojumu joprojām sabiedriskajiem palīgiem valsts neplāno maksāt, Iesalnieks pārliecināts, ka jaunais konkurss būs veiksmīgāks: “Interesentu bija daudz vairāk nekā šie četri, kas pieteicās. Cilvēki zvanīja un rakstīja e-pastus, interesējoties par šo iespēju, bet nemaz nepieteicās, uzzinot par izvirzītajām prasībām. Sākotnēji vispār tika izslēgta tāda grupa kā pensijas vecumu sasnieguši latviešu valodas pedagogi vai bibliotekāri, kuriem ir ļoti labas valodas zināšanas un motivācija darboties, bet, iespējams, nebija maģistra grāda.” Bet VVC Valodas kontroles reģionālās nodaļas vadītāja Sarmīte Pāvulēna uzskata, ka šāda sabiedriskā darbība būtu labs “ieraksts CV” cilvēkiem, kuri vēlas nākotni saistīt ar darbu valsts pārvaldē.

Saskaņā ar Ministru kabineta apstiprināto kārtību VVC sabiedriskais palīgs būs brīvprātīgs darbinieks, kas paralēli valodas inspektoriem kontrolēs Valsts valodas likuma ievērošanu preču marķējumā un citā publiskās informācijas jomā, kā arī sniegs padomus un palīdzību šādu faktisku vai potenciālu pārkāpumu novēršanā. Ar palīgiem tiks slēgts līdzdarbības līgums, un viņi būs piesaistīti VVC, bet darbosies sabiedriskā kārtā, atalgojumu par savu darbu nesaņemot.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties Valsts valodas centra mājaslapā “www.vvc.gov.lv” sadaļā “Konkursi”. Savus pieteikumus un CV pretendenti var iesniegt, nosūtot elektroniski pēc e-pasta adreses: “personals@vvc.gov.lv” ar norādi “Pieteikums sabiedriskā palīga konkursam” vai nosūtot tos VVC, adrese: Eksporta ielā 6, Rīgā, LV-1010.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+