×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
23. marts, 2012
Drukāt

Atvieglojumi draudot ar jaunu nekustamā īpašuma burbuli

Foto - LETAFoto - LETA

Jums būs koalīcijas partnerus klausīt – šādu mācību vakar saņēma Nacionālā apvienība (NA), kas kārtējo reizi palika vieni paši cīņā pret Imigrācijas likuma normām, kas atvieglo uzturēšanās atļauju saņemšanu ārvalstniekiem, kuri iegādājušies nekustamo īpašumu Latvijā. 


Saeima vakar kārtējo reizi noraidīja NA iesniegtos grozījumus, kas paredz atteikties no uzturēšanās atļauju izsniegšanas par ieguldījumiem nekustamajos īpašumos. Šo likumprojektu nacionālisti bija iesnieguši bez saskaņošanas ar koalīcijas partneriem un neklausot Ministru prezidenta Valda Dombrovska aicinājumam to atsaukt.

Deputāts Jānis Ozoliņš (ZRP) debatēs pauda pārliecību, ka likumprojekta autori nodarbojoties tikai ar populismu un reitingu celšanu, nevis cenšas aizsargāt valsts intereses. Viņš atgādināja, ka koalīcija aptuveni pirms mēneša vienojusies konkrētās normas pārskatīt tikai pēc tam, kad būs saņemts valdības ziņojums par uzturēšanās atļauju atvieglojumu ietekmi uz tautsaimniecību un valsts budžetu. Kaut arī ziņojums parlamentā nonāks tikai jūnija sākumā, pats J. Ozoliņš jau tagad pārliecināts, ka atvieglojumi Latvijai dod ekonomisku labumu. “Šī kārtība rada darba vietas, tiek nomaksāti nodokļi, kas palīdz Latvijas ekonomikai. Jūrmalā vien dažādās attīstības stadijās ir vismaz 500 dzīvokļu jaunajos projektos,” sacīja deputāts. Viņš arī noraidīja likumprojekta autoru bažas, ka šāda nekustamo īpašumu tirgus sildīšana mākslīgi paaugstinās cenas, apgrūtinot vietējiem iedzīvotājiem iespēju iegādāties nekustamo īpašumu. Nerezidentus lielākoties interesējot dārgi un luksusa klases nekustamie īpašumi Rīgas klusajā centrā un Jūrmalā. Tādēļ vidējā Latvijas iedzīvotāja intereses netiekot skartas. Ozoliņš arī teica, ka gadījumā, ja Imigrācijas likuma normas tikšot atceltas, valsts nākamajos divos trīs gados varot zaudēt 200 – 500 miljonu latu investīcijas.

 

NA Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Einārs Cilinskis tomēr paliek pie sava, ka šādi atvieglojumi draud ar jaunu nekustamā īpašuma burbuli. Viņš arī vērsa uzmanību uz politiķu liekulību, Nacionālajā attīstības plānā solot attīstīt ražošanu, bet ar reālajiem darbiem atkārtojot jau pieļautās kļūdas nozarē, kur reiz jau esam apdedzinājušies.

 

Tāpat Cilinskis brīdināja, ka šāda pieeja būtiski paaugstinot inflāciju: “Protams, tajā brīdī, kad mēs neizpildīsim Māstrihtas kritērijus, kad pārsprāgs nākamais nekustamā īpašuma burbulis, jūs visi teiksiet: kas gan to visu varēja paredzēt?! Tāpat kā iepriekšējā reizē.”

Balsojumā imigrācijas atvieglojumu atcelšanu atbalstīja tikai 14 deputāti (paši NA un Ingmārs Līdaka no ZZS). Pārējie tautas kalpi balsoja pret vai atturējās.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+