×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
21. maijs, 2012
Drukāt

Atvieglojumi vecākiem

No 1. maija bērnu invalīdu ar pārvietošanās traucējumiem, kā arī daudzbērnu ģimeņu vecākiem ir piešķirti atvieglojumi bērnu pārvadāšanā.

 

Grozījumi “Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā” nosaka, ka transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis nav jāmaksā cilvēkam, kura apgādībā vai kura laulātā apgādībā ir bērns invalīds ar pārvietošanās traucējumiem. Atbrīvojumu piemēro par vienu īpašumā, turējumā vai valdījumā reģistrētu transportlīdzekli. Līdz šim atbrīvojums no nodokļa bija vienīgi transportlīdzekļa īpašniekiem, turētājiem vai valdītājiem ar invaliditāti, taču vecākiem, kuru apgādībā ir bērns invalīds ar kustību problēmām, arī nepieciešams nogādāt atvasi skolā, pie ārsta vai veselības aprūpes un rehabilitācijas iestādēs.

Grozījumi likumā arī paplašinājuši to daudzbērnu ģimeņu loku, kuras transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli maksā samazinātā apmērā. Līdz šim 20 % atlaidi nodoklim varēja saņemt tikai tās daudzbērnu ģimenes, kurās transportlīdzekļa īpašnieka apgādībā bija trīs vai vairāki nepilngadīgi bērni. Tagad šis atvieglojums ir pieejams arī tām triju un vairāk bērnu ģimenēm, kurās automašīna pieder vienam laulātajam, bet visi vai kāds no bērniem apgādībā reģistrēti otram.

Rīgas dome savukārt izlēmusi, ka bezmaksas sabiedriskais transports pienākas visiem Rīgas vispārizglītojošo skolu audzēkņiem. Līdz šim tādas iespējas bija tikai 1. un 4. klašu audzēkņiem, pārējie skolēni varēja iegādāties biļetes ar atlaidēm. No šā gada 1. septembra sabiedrisko transportu par brīvu varēs izmantot arī visi 5. līdz 12. klašu skolēni.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+