×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2012
Drukāt

Atvieglot ceļu visiem


Daudziem aviopasažieriem ar invaliditāti un kustību traucējumiem, kad tie mēģina doties ceļā, vēl aizvien sagādā problēmas nepamatoti atteikumi un netaisnīgas prasības. Tādēļ Eiropas Komisija (EK) publicējusi norādes, kurās precizētas viņu tiesības, izmantojot aviotransportu.

 

EK atzinusi, ka kopumā problēmas joprojām skar 22 jomas, taču visaktuālākie ir trīs jautājumi.

Pirmkārt, uzsvērta iepriekšējā paziņojuma nozīmība. Lai pakalpojumu sniedzēji – lidostas vai aviosabiedrības – varētu organizēt pieprasīto palīdzību, ir būtiski, lai invalīdi un personas ar ierobežotām pārvietošanās spējām paziņotu par savām vajadzībām vismaz 48 stundas pirms izziņotā izlidošanas laika.

Otrkārt, joprojām tiek saņemtas sūdzības par nepamatotiem atteikumiem. Tādēļ norādēs precizēts, ka medicīniskās izziņas nevajadzētu pieprasīt personām, kuru situācija ir nemainīga – piemēram, akliem cilvēkiem vai cilvēkiem, kas ir piesaistīti ratiņkrēslam. Tāpat precizēts, ka parastos gadījumos nevajadzētu pieprasīt, lai pasažierim būtu pavadonis, ja viņš spēj pārvietoties patstāvīgi, izņemot gadījumus, kad ir īpašas drošības prasības. Norādēs arī uzsvērts, ka invalīdi drīkst pārvadāt divas mobilitātes ierīces bez maksas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+