×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. jūnijs, 2015
Drukāt

Atzīmē karalienes dzimšanas dienu (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pasākumu viesus priecēja muzikants, spēlējot tradicionālās skotu dūdas.

Trešdienas vakarā pie Latviešu biedrības nama skanēja dūdu skaņas, kas liecināja, ka tajā notiek Apvienotās Karalistes valsts svētku – karalienes Elizabetes II 89. dzimšanas dienas svinības, uz kurām bija pulcējušies ap 400 viesu.

Monarha dzimšanas dienas svinēšanas tradīcija Apvienotajā Karalistē ir aizsākusies 1748. gadā. Karalis Edvards VII, kurš valdīja no 1901. gada līdz 1910. gadam un kura dzimšanas diena bija 9. novembrī, svinības pārcēla uz vasaru cerībā uz labu un saulainu laiku. Šī tradīcija saglabājusies līdz pat mūsdienām. Karaliene Elizabete II ir dzimusi 1926. gada 21. aprīlī, un šī diena Apvienotajā Karalistē ir oficiāla brīvdiena, tomēr svinības tiek atzīmētas saskaņā ar Edvarda VII ieviesto tradīciju: pirmajā, otrajā vai trešajā jūnija sestdienā. Lielbritānijā karalienes dzimšanas dienu šogad ar plašām svinībām atzīmēs 13. jūnijā, taču Latvijā briti un Apvienotās Karalistes draugi karalienes dzimšanas dienu ir nosvinējuši agrāk nekā Londonā. Britu vēstniece Latvijā Sāra Koulija savā uzrunā jokoja, ka Latviešu biedrības namā uzaicinātie viesi piedalās dārza ballītē iekštelpās. “Tas ir tādēļ, ka mēs, tāpat kā Lielbritānijā, nevaram garantēt labus laika apstākļus, bet šeit mēs tos varam jums nodrošināt,” teica vēstniece. Viņa uzsvēra, ka karalienes ģimenei šogad pievienojies jauns cilvēks, ar ko dalīties priekā – mazmazmeitiņa Šarlote. Elizabete II septembrī kļūs par visilgāk valdījušo monarhu Lielbritānijā.

“Šī ir arī diena, kad mēs svinam Latvijas un Apvienotās Karalistes attiecības. Es lepojos, ka šajā laikā Latvijas un Apvienotās Karalistes sadarbība ir attīstījusies jaunās jomās,” teica vēstniece. Viņa teica labus vārdus par Latvijas prezidentūru ES Padomē. “Jūs ilgstoši to esat darījuši augstākajā līmenī, sagaidot viesus ar smaidu. Mūsu premjerministru Deividu Kemeronu jūs sagaidījāt divos naktī,” teica S. Koulija. Vēstniece norādīja, ka Apvienotās Karalistes darba kārtībā ir referendums par dalību ES. Noslēdzot uzrunu, vēstniece aicināja pacelt glāzes par “Viņas Majestāti karalieni un Viņa Ekselenci Latvijas prezidentu!”, kam sekoja abu valstu himnu dziedāšana. Pieņemšanā piedalījās arī eksprezidents Valdis Zatlers, Saeimas deputāti, diplomāti, Britu tirdzniecības kameras Latvijā biedri, uzņēmēji un akadēmiskās vides pārstāvji. Starp viesiem bija manāms arī bijušais Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis Kažociņš un KNAB bijusī priekšnieka vietniece Juta Strīķe.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Dūdinieks Vilius Matutis

Draugiem Facebook Twitter Google+