Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
19. septembris, 2015
Drukāt

Atzīmē Lestenes Brāļu kapu 15. gadadienu

Valda Semjonova fotoValda Semjonova foto

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V), aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) un Apvienotā štāba priekšnieks ģenerālmajors Juris Zeibārts šodien piedalīsies Lestenes Brāļu kapu 15.gadadienas pasākumā, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrija.

Pasākums sāksies plkst.11 ar koncertu Lestenes baznīcā, tam sekos piemiņas brīdis Lestenes kapos ar svinīgajām uzrunām. Brāļu kapos tiks pārapbedīts pēdējais Latvijā dzīvojušais organizācijas “Daugavas Vanagi” dibinātājs Oskars Baltputnis.

Pēcpusdienā Lestenes pagasta tautas namā notiks šim pasākumam veltīts Zemessardzes 51.kājnieku bataljona vīru ansambļa “Dobeles zemessargi” koncerts.

Pasākumu organizē Tukuma novada Irlavas un Lestenes pagastu pārvaldes sadarbībā ar Latvijas Nacionālo karavīru biedrību, Latviešu virsnieku apvienību un organizāciju “Daugavas Vanagi”.

Brāļu kapu memoriāls Lestenē, kas atklāts un iesvētīts 2003.gada septembrī, ir kļuvis par valsts nozīmes piemiņas vietu. Vairāku gadu garumā kapos no dažādām apbedījumu vietām ir pārapbedīti kritušie leģionāri. Granīta plāksnēs uz augstajām sienām, kas aptver kapsētu, iegravēti cīņās kritušo karavīru vārdi un uzvārdi. Par viņiem skumst “Dzimtene Māte Latvija”, ko piemineklī kapu centrā ir izkalusi tēlniece Arta Dumpe.

Pievienot komentāru

Jānis Rukšāns politikas vietā izvēlējās puķu dobes"Ir reizes, kad naktī nevaru aizmigt – jādomā par to, ka pie mums tik daudz kas ir izcūkots," saka Jānis Rukšāns, viens no Latvijas Tautas frontes (LTF) dibinātājiem.
Dīķī noslīcis cilvēksVakar dīķī Maltas pagastā, Rēzeknes novadā, noslīcis cilvēks.
Draugiem Facebook Twitter Google+