×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
19. septembris, 2015
Drukāt

Atzīmē Lestenes Brāļu kapu 15. gadadienu

Valda Semjonova fotoValda Semjonova foto

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V), aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) un Apvienotā štāba priekšnieks ģenerālmajors Juris Zeibārts šodien piedalīsies Lestenes Brāļu kapu 15.gadadienas pasākumā, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrija.

Pasākums sāksies plkst.11 ar koncertu Lestenes baznīcā, tam sekos piemiņas brīdis Lestenes kapos ar svinīgajām uzrunām. Brāļu kapos tiks pārapbedīts pēdējais Latvijā dzīvojušais organizācijas “Daugavas Vanagi” dibinātājs Oskars Baltputnis.

Pēcpusdienā Lestenes pagasta tautas namā notiks šim pasākumam veltīts Zemessardzes 51.kājnieku bataljona vīru ansambļa “Dobeles zemessargi” koncerts.

Pasākumu organizē Tukuma novada Irlavas un Lestenes pagastu pārvaldes sadarbībā ar Latvijas Nacionālo karavīru biedrību, Latviešu virsnieku apvienību un organizāciju “Daugavas Vanagi”.

Brāļu kapu memoriāls Lestenē, kas atklāts un iesvētīts 2003.gada septembrī, ir kļuvis par valsts nozīmes piemiņas vietu. Vairāku gadu garumā kapos no dažādām apbedījumu vietām ir pārapbedīti kritušie leģionāri. Granīta plāksnēs uz augstajām sienām, kas aptver kapsētu, iegravēti cīņās kritušo karavīru vārdi un uzvārdi. Par viņiem skumst “Dzimtene Māte Latvija”, ko piemineklī kapu centrā ir izkalusi tēlniece Arta Dumpe.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+