Mobilā versija
+1.8°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
7. jūlijs, 2015
Drukāt

Lietuvā atzīmē Valstiskuma dienu

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuvā vakar atzīmēja Valstiskuma dienu – pirmā un vienīgā Lietuvas karaļa Mindauga kronēšanas gadskārtu, kad jau tradicionāli Lietuvas iedzīvotāji un ārvalstīs dzīvojošie lietuvieši aicināti kopīgi dziedāt valsts himnu.

Lietuvas dižkunigaitis Mindaugs (1200 – 1263) 13. gadsimtā lika pamatus vēlākajai Lietuvas lielvalstij. 1253. gada 6. jūlijā ar Romas pāvesta Innocenta IV svētību viņš tika kronēts par Lietuvas karali un bija vienīgais karalis Lietuvas vēsturē. Toreizējā pasaulē Lietuvas valstiskums tika atzīts. Mindauga kronēšanas diena Lietuvā ir valsts svētki. “Izvēloties ceļu uz Eiropu, karalis Mindaugs lika pamatus mūsu neatkarīgās valsts izveidei. Būsim lepni par savu vēsturi, un mēs nekad neļausim to kādam iznīcināt,” svētku paziņojumā uzsvēra Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite. Ģērbusies tautastērpā, viņa aicināja lietuviešus lepoties ar savu valsti, sargāt to un izmantot šo dienu kā iespēju no jauna iepazīt savas zemes novadu unikālās vērtības un plašo kultūras mantojumu. Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite apmeklēja svinīgo karoga pacelšanas ceremoniju Simona Daukanta laukumā pie prezidenta pils Viļņas centrā, kur viņa sveica Lietuvas iedzīvotājus. Laukumā savos tautastērpos iznāca arī visu Lietuvas novadu pārstāvji un, sadodoties rokās, izveidoja simbolisku mūžības apli.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+