×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. oktobris, 2013
Drukāt

Atzīmējamo dienu sarakstā iekļaus arī Robežsargu un Policijas darbinieku dienu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Valdība šodien atbalstīja Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavoto grozījumu projektu likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”, paredzot noteikt, ka 7.novembris ik gadu oficiāli būs Robežsargu diena, bet 5.decembris – Policijas darbinieku diena.

IeM skaidro, ka vairākus gadus policijas darbinieki savus profesionālos svētkus svin 5.decembrī. Vēsturiski šis datums saistīts ar 1918.gadu, kad 5.decembrī neilgi pēc Latvijas Republikas proklamēšanas Tautas padome pieņēma noteikumus, kas paredzēja policijas izveidi. Kopš minētā normatīvā akta pieņemšanas tika sākts darbs pie policijas veidošanas, tāpēc 5.decembris tiek uzskatīts par policijas dibināšanas gadadienu.

Lai policiju tuvinātu sabiedrībai un efektīvi realizētu uz sabiedrību vērstas policijas modeli, kopīgi panākot drošāku vidi, nepieciešams celt policijas darbinieku un šīs profesijas prestižu sabiedrībā, norāda IeM. Policijas darbinieku motivācijas veicināšanai, apziņas par valstiski nozīmīgu pienākumu veikšanu radīšanai un nostiprināšanai esot nepieciešama viņu profesijas godināšana valstiskā līmenī.

Attiecībā uz robežsargiem IeM norāda, ka viņi savus profesionālos svētkus svin 7.novembrī. Kā liecina vēstures fakti, 1918.gada 18.novembrī, proklamējot Latvijas neatkarību, Tautas padome deklaratīvi noteica arī jaunizveidotās valsts pagaidu valsts robežu. Lai apsargātu Latvijas robežu, 1919.gada 7.novembrī Latvijas armijas virspavēlnieks Jānis Balodis izdeva pavēli izveidot robežsargu priekšnieka posteni un formēt robežsargu vienības, un jau ar 1919.gada 15.novembri pirmie robežsargi sāka Latvijas valsts robežas apsardzību.

Lai pieminētu Latvijas brīvvalsts robežsargu devumu Latvijas valsts labā, lai pelnīti novērtētu robežsargu ieguldījumu valsts drošības sistēmas attīstībā, celtu robežsarga profesijas prestižu sabiedrībā, ir nepieciešama robežsarga profesijas godināšana valstiskā līmenī, norāda IeM.

Lai grozījumi likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” varētu stāties spēkā, tie vēl būs jāpieņem Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tikai sieviešu dienu lai neiekļauj! –
    “… nav ko PSRS tradīcijas kultivēt”.
    Tagad tuvojas HELOVĪNI – Yes.
    Tie būšot īstie…. atsaldēto prazdņiki.

Draugiem Facebook Twitter Google+