×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. aprīlis, 2015
Drukāt

Atzīmējamo dienu sarakstā rosina iekļaut Absolventu dienu (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Unversitātes absolventi fotografējas pie Brīvības pieminekļa.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Absolventu asociācija rosina atzīmējamo dienu sarakstā iekļaut jaunus svētkus – Absolventu dienu, pastāstīja asociācijas valdes loceklis Andris Feldmanis.

Viņš skaidroja, ka, veicot pētījumu un apjautājot 200 absolventus, kuri patlaban jau atrodas darba tirgū, par ideju netika saņemta neviena noraidoša atbilde. Tikai 10% respondentu par šo jautājumu nebija viedokļa.

Tāpat, konsultējoties ar starptautiskajiem partneriem, asociācija secinājusi, ka pasaulē šāda diena netiek atzīmēta, līdz ar to Latvija varētu būt pirmā, kura ievieš praksi atzīmēt Absolventu dienu.

Feldmanis uzsvēra, ka par ideju saņemtas pozitīvas atsauksmes, turklāt vairums norādījis, ka tai ir nākotne, jo “visi sabiedrības locekļi ir absolventi”.

Asociācija jau vērsusies pie Saeimas deputātiem ar lūgumu ieviest šādu atzīmējamo dienu. Feldmanis skaidroja, ka arī no deputātu puses nav saņemta klaji noraidoša attieksme, tāpēc viņš cer, ka Absolventu diena līdzās Mātes, Tēva un Skolotāju dienai kalendārā varētu parādīties jau šogad. Tā tiktu atzīmēta aprīļa pēdējā piektdienā.

Feldmanis skaidroja, ka, absolventu ieskatā, šāda diena dotu pienesumu arī izglītības nozarei, jo, piemēram, augstskolu absolventi, kuri ir sekmīgi iesaistījušies darba tirgū un pierādījuši sevi, apzinoties savu lomu sabiedrības priekšā, varētu vairāk identificēties ar izglītības iestādēm. Viņš piebilda, ka jau tagad daudzi absolventi sniedz vieslekcijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. kad būs pensionāra diena,jo visu dzīvi strādāts,strādāts,nebūtu jau slikti vecumā kādu sev veltītu svētku dieniņu.

  2. Esmu pamatskolas, vidusskolas, augstskolas absolvents. Kurai skolai par godu tad man būs jāziedo un jāizsaka pateicība? Rindas kārtībā? Nevajadzīgs , absurds priekšlikums.

  3. absolvents = выпускник Atbildēt

    Krievija, 2013.gads: “Депутаты Госдумы подготовили законопроект, который введет новый праздник — День выпускника.”

Draugiem Facebook Twitter Google+