Mobilā versija
+4.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
21. janvāris, 2014
Drukāt

Atzīmēs atbrīvošanu no lieliniekiem
 (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Rēzeknē rīt notiks pasākumi par godu Rēzeknes atbrīvošanas no lieliniekiem 94. gadadienai, informēja Zemessardzes pārstāve Diāna Selecka.

Pasākumus tradicionāli organizē 2. Zemessardzes novads sadarbībā ar pilsētas pašvaldību, tajos piedalās Latgales novada jaunsargi, skolēni, apvienības “Daugavas vanagi” pārstāvji un citi interesenti. Piemiņas pasākumi Rēzeknē sāksies ar dievkalpojumu Jēzus Sirds katedrālē. Pasākums turpināsies Miera ielas kapos ar piemiņas brīdi pie obeliska Latgales atbrīvošanas kaujās kritušajiem karavīriem. 2. Zemessardzes novada štābā notiks jaunsargu solījums, kad 26 jaunsargu kandidāti no Jāņa Klīdzēja Sakstagala pamatskolas dos jaunsarga solījumu un tiks uzņemti 316. Viļānu jaunsargu vienībā. Skolēni kapteiņa Oskara Pērkona zālē varēs apskatīt Latgales partizānu pulkam un Rēzeknes 9. kājnieku pulkam veltītās ekspozīcijas.

Rēzeknes atbrīvošana bija nozīmīgs etaps Latgales atbrīvošanas kaujās, bet Latgales atbrīvošanas kaujas bija noslēdzošais posms Latvijas atbrīvošanas cīņās. Pēc pilsētas domes lēmuma, 21. janvārī pilsētā jāizkar valsts karogi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. vēl cīņa nav galā Atbildēt

    No tiem pašiem Boļševikiem Rēzekne tika atbrīvota arī 1991. gadā. Bet cīņa nav galā. Krievu imperiālists ir krievu imperiālists, vienalga aiz kādas izkārtnes tas slēpjas.

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (59)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (3)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+