Ekonomika
Bizness

Latvija ir pirmā valsts pasaulē, kurā atzīmēs jaunuzņēmumu dienu2


Dagnija Lejiņa, “Digital Freedom Festival” līdzdibinātāja
Dagnija Lejiņa, “Digital Freedom Festival” līdzdibinātāja
Foto – Evija Trifanova/LETA

“Latvija ir pirmā valsts pasaulē, kurā vēlamies 12. septembri oficiāli atzīt par jaunuzņēmumu dienu. Rosinām Latviju parādīt kā jaunuzņēmumiem draudzīgu, tehnoloģiski attīstītu, digitāli gudru un atvērtu valsti, tāpēc aicinām visus tehnoloģiju inovāciju entuziastus aktīvi iesaistīties,” rosina tehnoloģiju un dzīvesstila festivāla “Digital Freedom Festival” līdzdibinātāja Dagnija Lejiņa.

Viņa norāda, ka šobrīd Latvijā reģistrēti vairāk nekā 300 jaunuzņēmumi, kas pagājušajā gadā vien piesaistīja 62 miljonu eiro investīcijas.

Savukārt Latvijas “Start-up” uzņēmumu asociācijas izpilddirektore Aļona Beļinska norāda, ka jaunuzņēmumu dienas atzīmēšana ir svarīga kopienai.

“Tā palīdz izglītot sabiedrību un pievērst plašākas auditorijas uzmanību jaunuzņēmumiem – informēt un motivēt jaun­iešus domāt par karjeras iespējām jaunuzņēmumu ekosistēmā, dibināt savu uzņēmumu, meklēt prakses vietas vai darbu jaunuzņēmumos vai nevalstiskās organizācijās.” Jaunuzņēmumu diena notiks jau otro reizi, un tajā paredzētas meistarklases, Jaunuzņēmumu kopienas forums, jaunuzņēmumu zīmolu TOP10 prezentācijas, jaunuzņēmumu dienas ballīte u. c. aktivitātes.

LA.lv