Latvijā
Vēsture

Atzīmēs Pasaules pasta dienu0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Lita Krone/LETA

Pasaules Pasta savienības 192 dalībvalstīs, arī Latvijā, šodien jau 50.reizi atzīmēs Pasaules pasta dienu, aģentūru LETA informēja “Latvijas pasts”.

Šajā datumā 1874.gadā dibināta Pasaules pasta savienība (“Universal Postal Union”), kura ir otra vecākā starptautiskā organizācija pasaulē un kuras mītne atrodas Šveices galvaspilsētā Bernē – Latviju tajā uzņēma 1921.gada 1.oktobrī un atjaunoja 1992.gada 17.jūnijā. “Latvijas pasts” Pasaules pasta dienu šogad atzīmēs, sveicot nozares svētkos savu gandrīz 3800 darbinieku lielo kolektīvu un organizējot jau par tradīciju kļuvušo starptautiskās pastkaršu sūtīšanas kustības “Postcrossinng” Latvijas dalībnieku tikšanos.

Pasaules Pasta savienības 192 dalībvalstīs darbojas vairāk nekā 660 000 pasta nodaļu, kurās ik gadu vairāk nekā miljards klientu izmanto plaša spektra pasta, elektroniskos, finanšu un loģistikas pakalpojumus.

Pasta iestādēs visā pasaulē strādā vairāk nekā pieci miljoni darbinieki, kuri gadā vidēji apstrādā vairāk nekā 320 miljardu vēstuļu un vairāk nekā astoņus miljardus paku sūtījumu.

“Latvijas pasts” Pasaules Pasta savienības dalībvalstu vidū darbojas ar vairāk nekā 615 pasta pakalpojumu sniegšanas vietām un ap 3800 darbinieku, kas ik dienu apstrādā vidēji 25 000 vēstuļu un 33 000 paku un sīkpaku sūtījumu.

Līdz ar tehnoloģiju attīstību un izmaiņām klientu paradumos visā pasaulē mainās arī pasta pakalpojumu izmantošana, samazinoties tradicionālo pasta pakalpojumu lietošanai un strauji pieaugot e-komercijas nozīmei. Tāpēc pasta uzņēmumiem visā pasaulē patlaban nākas veidot jaunas pakalpojumu nišas atbilstoši tirgus aktualitātēm.

“Latvijas pasts” tuvākajā laikā plāno uzlabot pasta pakalpojumu pieejamību, automatizējot būtisku pakalpojumu daļu, pilnveidojot klientu attālinātu apkalpošanu un pašapkalpošanās iespējas.

Pasta nodaļās paredzēts ieviest pašapkalpošanās kases, bet zvanu centru aprīkot ar virtuālajiem asistentiem, kā arī attīstīt plašu elektronisko pakalpojumu klāstu.
Saistītie raksti

Šogad Pasaules pasta dienas svinības kopā ar 192 Pasaules Pasta savienības dalībvalstīm tiek atzīmētas 50.reizi. Kā ierasts, “Latvijas pasts” šajā periodā organizē Latvijas pastkaršu sūtītāju un starptautiskās “Postcrossinng” kustības dalībnieku tikšanos, kuras laikā ikviens klātesošais varēs nosūtīt savu vēstījumu kādam nezināmam vēstuļu draugam. Pasākums plānots 2019.gada 10.oktobrī plkst.16 SPIIKIIZI Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 17a.

Pasaules Pasta savienība ir galvenā pasta pakalpojumu sniedzēju sadarbības organizācija, palīdzot nodrošināt universālu tīklu, kas sniedz iespēju visām 192 dalībvalstīm sekot līdzi pasta produktu un pakalpojumu jaunumiem. Savienība izstrādā starptautiskā pasta apmaiņas noteikumus un sniedz ieteikumus vēstuļu, paku un finanšu pakalpojumu apjoma palielināšanai, kā arī klientu apkalpošanas kvalitātes uzlabošanai.

LA.LV Aptauja

Vai aktīvi izmanto "Latvijas pasta" pakalpojumus?

  • Jā, visbiežāk rēķinu apmaksai.
  • Jā, visbiežāk pensijas/pabalsta saņemšanai.
  • Jā, visbiežāk naudas pārskaitījumu veikšanai.
  • Jā, visbiežāk vēstuļu un paku nosūtīšanai/saņemšanai.
  • Regulāri abonēju presi.
  • Ļoti reti!
  • Neizmantoju.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Latvijā
Skolnieks nokļūst nelaimē
15 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Tuvinieki Latvijā un Lielbritānijā satraukti par Mārča likteni
17 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievija Otrā pasaules kara jautājumos atgriežas pie Staļina laiku interpretācijām 2
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Pašvaldībām 7 gadu laikā attīstībai sola gandrīz divus miljardus eiro 2
2 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Liela zivs mazā dīķī! Saruna ar Latvijas restorānu karali Mārtiņu Rītiņu
Intervija 3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bērnu pusdienas Rēzeknē par pusotru miljonu eiro 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO. Sestdienas rītā Āgenskalnā deg mikroautobuss
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Merzļikinam krietni labāka otrā NHL spēle, tomēr atkal zaudējums
1 stunda