×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
26. augusts, 2014
Drukāt

Atzīmēs Vispasaules Fizioterapijas dienu. Būs bezmaksas meistarklases (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Fizioterapeite Baiba Strodāne vingrošanas nodarbībā ar Aleksandru Melnīti.

Pirmdien, 8. septembrī jau sesto gadu Latvijā tiks atzīmēta Vispasaules Fizioterapijas diena “Esi vesels kustībā!”, kuras ietvaros biroju un dažādu organizāciju kolektīvi ir aicināti pieteikties uz bezmaksas FIZIOTERAPIJAS MEISTARKLASĒM. Pasākumu organizē Latvijas Fizioterapeitu asociācija.

Katru gadu vismaz 1,9 miljoniem pasaules iedzīvotāju nāves cēlonis ir saistīts ar mazkustīgu dzīvesveidu (Pasaules Veselības organizācijas dati), kam vistiešākā veidā ir pakļauti arī darbinieki, kuru ikdiena aizrit birojos. Arvien biežāk biroja darbinieki cieš no dažādiem veselības traucējumiem, kurus veicina ilgstošs darbs pie datora, kas parasti ir apvienojumā ar biežām stresa situācijām un saspringtu darba ritmu. 24 – 44% birojos strādājošo norāda, ka viņiem mēdz būt roku, muguras kakla daļas un plecu joslas sāpes, turklāt arvien biežāk par sāpēm sūdzas cilvēki, kuri vēl nav sasnieguši 30 gadu vecumu.

Fizioterapeiti, būdami fizisko aktivitāšu un vingrojumu eksperti, visā pasaulē katru gadu palīdz miljoniem cilvēku novērst šo veselības traucējumu riska faktorus, veicot primārās un sekundārās profilakses pasākumus. Fizioterapeiti, izmantojot savas ārstēšanas metodes palīdz arī tikt galā ar sabiedrības novecošanās sekām, palīdz maksimāli atgriezties ikdienas dzīvē pēc dažādām traumām un saslimšanām, kā arī mazina stresa izraisītos veselības traucējumus.

Ar Latvijas Fizioterapeitu asociācijas atbalstu 8.septembrī visā Latvijā tiks organizētas bezmaksas fizioterapijas meistarklases biroju un dažādu organizāciju darbiniekiem viņu darba vietās. Fizioterapijas meistarklases izpaudīsies kā informatīvi – praktiskas nodarbības, ietverot informāciju par fizioterapiju, kā fizioterapeits var palīdzēt veselības un darba vides uzlabošanā, kā arī vingrojumu demonstrāciju, ergonomikas apmācību un diskusijas par neskaidriem jautājumiem. Fizioterapijas meistarklases tiks vadītas vairākās Latvijas pilsētās, kam var pieteikties interneta vietnē www.fizioterapeitiem.lv.

“Parasti pie mediķiem, tai skaitā pie fizioterapeitiem, cilvēki vēršas, kad jau ir problēma – sāp mugura, tirpst rokas, reibst galva u.tt.. Daudz gudrāk būtu dzīvot tā, lai šādas sūdzības nerastos un pie mediķiem vērsties nevajadzētu. Latvijas Fizioterapeitu asociācijas organizētās “Fizioterapijas meistarklases” darba vietās ir unikāla iespēja uzzināt kā rīkoties, lai nebūtu to pulkā, kuri veido statistikas datus par biroju darbiniekiem, kuri sūdzas par sāpēm”, saka Latvijas Fizioterapeitu asociācijas valdes priekšsēdētāja Dace Bērtule.
Atzīmēt Vispasaules Fizioterapijas dienu Latvijā uzsāka 2009. gadā, taču Pasaules Fizioterapijas konfederācija (World Confederation for Physical Therapy – WCPT) izraudzīja 8.septembri par Vispasaules Fizioterapijas dienu jau 1996.gadā, pašlaik dalībvalstu skaits pārsniedz 100.

Tā ir iespēja fizioterapeitiem veicināt profesijas un darba metožu atpazīstamību, un cilvēku izpratni par to kā fizioterapija var palīdzēt uzlabot cilvēku veselību, aktivitāti un neatkarību jebkurā vecumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. es nest kukul tur kur vajaga Atbildēt

    Fizioterapeitiskā vingrošana ir būtībā vienīgais palīgs, kas mani glābj no skoliozes sāpēm jau kādu 6. gadu. Atceros, kā bija, kad tas viss sākās – sākumā pat iztaisnoties nevarēju, sēju šalles ap vēderu, jo nesapratu, kas sāp. Tagad vingrošana palīdz gan ribām nomierināties, gan muskuļiem nostiprināties. Sirsnīgu paldies vienmēr teikšu fizioterapeitei Svetlanai Kurmei no Preiļiem, izcila meistare un sava darba lietpratēja 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+