Latvijā
Politika

Ventspilī atzīst kļūdu vai slēpj pēdas?7

Ģ. V. Kristovskis. Foto – LETA

Pēc Ventspils domes opozīcijas deputāta vēršanās Augstākajā tiesā pašvaldība no sava oficiālā portāla aizvāc opozīcijas deputātu Ģirtu Valdu Kristovski kritizējošo sadaļu.

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments trešdien, 25.aprīlī, sāka skatīt Ventspils pilsētas domes deputāta Ģirta Valda Kristovska sūdzību par Administratīvās rajona tiesas tiesneša atteikumu vērtēt Ventspils pilsētas domes rīcību ierobežojot atsevišķu deputātu iespējas izteikties Ventspils pilsētas pašvaldības oficiālajā portālā ventspils.lv.
Augstākā tiesa tiesas sēdē uzklausīja procesa dalībniekus – pieteicēju un pilsētas domes pārstāvjus. Augstākā tiesa uz tiesas sēdi bija aicinājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvjus, lai noskaidrotu, vai šobrīd Latvijā ir nodrošināti efektīvi tiesību aizsardzības mehānismi pašvaldības politiskās opozīcijas jeb mazākuma deputātu tiesību aizsardzībai gadījumos, kad ir strīds par to, vai opozīcijai ir nodrošināta vienlīdzīga pieeja pašvaldības resursiem, tostarp informācijas un sava viedokļa izplatīšanas iespējām.

Ventspils domes izpilddirektors Aldis Ābele iepriekš “Latvijas Avīzei” skaidroja, ka domes oficiālais informatīvais portāls ventspils.lv publicējot pilsētas oficiālo informāciju un ziņas par Ventspilī notiekošo. “Ņemot vērā, ka tas ir domes informatīvais portāls, informāciju izvietošanai portālā savas kompetenecs ietvaros sagatavo domes struktūrvienības. Portālā tiek publicēta informācija par domes darbu, nevis atsevišķu deputātu viedoklis,” skaidroja Ābele. Tomēr kā ikviens portāla apmeklētājs var pārliecināties – tajā atrodami neskaitāmi videoieraksti ar Aivara Lemberga viedokļiem par visdažādākajiem jautājumiem. Tāpat atsevišķas sadaļas, kurās tiek kritizēti opozīcijas deputātu viedokļi. Domes pārstāvis skaidro, ka portāla saturs netiekot regulēts ar kādu īpašu dokumentu – tas esot “iestādes iekšējās organizācijas jautājums, tostarp, iestādē iedibinātās kārtības un prakses jautājums, kas nav noteikts ar iekšējo normatīvo aktu”.

Tomēr šķiet, ka pēc iesāktā tiesas proces Ventspils dome savu “iedibināto iekšējo kārtību un praksi” sākusi pārskatīt. No portāla pazudusi opozīcijas pārstāvim Kristovskim veltītā sadaļa “GVK atkal melo”. “Tas ir jau pirmais panākums. Ja reiz izņēma šo sadaļu, tad acīmredzot nojauš problēmas un mēģina vai nu slēpt pēdas vai rādīt, ka labojas,” sprieda Kristovskis.

Augstākās tiesas lēmums šajā lietā būs pieejams 9.maijā.

Saistītie raksti
LA.lv