×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
8. decembris, 2016
Drukāt

Atzīst, ka budžeta pieņemšanā Saeima pieļāvusi kļūdas (19)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča

Parlaments pašlaik ir spiests labot virkni kļūdu paša nesen pieņemtajā budžeta paketē, jo tā bija pārāk liela un Saeimā tika virzīta pārāk strauji, Latvijas Radio izteicās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (ZZS).

Pēc politiķes domām, kļūdas parlamenta darbā radās, jo budžeta pakete bijusi pārāk liela un tā bija jāizskata tikai divos lasījumus. Barča uzskata, ka nākamajos gados ar budžetu saistītos likumus valdībai vajadzētu virzīt pakāpeniski visa gada laikā, turklāt tos varētu skatīt trīs lasījumos.

Vaicāta, vai minētais neliecina, ka budžets ir nekvalitatīvs un kādam par to būtu jāuzņemas politiskā atbildība, Barča paziņoja, ka politisko atbildību nevērtēs, un vēlreiz uzsvēra, ka budžeta pakete ir pārāk liela.

Barča atzina, ka jautājumā par mikrouzņēmumiem uz deputātiem bijis pamatīgs spiediens – sākumā skaļi ar piketu, bet otrdien bijusi pamatīga saruna, kurā deputāti atklājuši, ka likuma plānotās izmaiņas radīs problēmas virknei strādājošo.

Deputāte skaidroja, ka izmaiņas normās par obligātajām sociālajām iemaksām tika pieņemtas 2015.gada novembrī, bet tad neviens tās īpaši nepamanīja un neskaidroja un visi atmodās tikai īsi pirms stāšanās spēkā.

Barča domā, ka saistībā ar minēto jautājumu risināšanu valdība nekritīs un arī ar “Vienotību” līdz Ziemassvētkiem tikšot panākta vienošanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Ar kāju pa to vietu, kur beidzās mugura un fermā ar norauto jumtu iekšā!

 2. atkal taisnojas,par ko? par to,ka visu nakti “stradaja” pec komunistu,tradicijam?Smerdelji nebeidz parsteigt.

 3. visa saeimas varza ar sarkano nokrasu ir kljuuda,cukas.

 4. milie veletaji atcerieties so uzvardu un so deputati kad iesiet velet sie tantuki no saimas aizies tikai ar kajam pa prieksu ne pasas strada ne citiem lauj

 5. Barčas kundze – partiju staigātāja ! Būtu labi, ja Jūs atstātu Saeimu un noliktu savu mandātu. Pensija jau ir – ko vēl vajag ?! Ļaujiet jaunai paaudzei nākt uz skatuves.

 6. \nesaprotu, kāpēc tādām barčām par nekvalitatīvi veiktu darbu,praktiski brāķi, jāpalielina alga.Par neatbilstību veicamajam darbam es atbrīvoju no amata.

 7. Man patīk viņas tekstiņš raidījumā vakar…..viņa jau neko nav zinājusi par situāciju kāda ir valstī un kā reņģēdāji strādā savos mikrouzņēmumos lai nopelnītu kaut kādu naudiņu,bet piedalās likumu izstrādē, toties tagad ar kaut ko parunājusies un nu gan šai viss ir skaidrs……..nu ko tad mums vēl gaidīt .

 8. Nu, laikam jau stulbums nav ārstējams….

 9. Cerams, ka tas viss tiks izlabots!

 10. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Ir “ievēlēta” (kārtējā) šīs valsts saeima. No jauna “ievēlētie” un “pārvēlētie” tā dēvētie “tautas priekšstāvji” ir stāvā sajūsmā par kārtējo “vēlēšanu” rezultātiem. Mums, “vēlētājiem”, arī vajadzēja būt šādai sajūsmai, jo tikai ar mūsu aktīvo vai citos gadījumos tieši pasīvo piedalīšanos šīs valsts saeimas kārtējā “sasaukumā” tikuši ir tieši tie “tautas kalpi”, kurus vēlējās vairākums no “vēlētājiem”. Gribējām vai ne, bet dabūjām tos, ko paši vien gribējām.” … (apt.cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Kā katrs no Saeimas deputātiem “atstrādās” samaksāto labo algu?” )
  ——-
  .
  “Gribas TĀ, ka ‘ačās cērtas’!…”
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  MUĻĶU Zemē – VISS pa vecam:
  Kaut vai “pliki nātrēs lecam”,
  Tiklīdz ‘desot’ ļauj “pie urnām” ~
  “Atdot balsis” SILES ‘purnam’:
  ‘Štempele’ uz pases lapas,
  Aizstāj cerības (kaut – knapas),
  “Vēlētājiem” dzīvot “BRĪVI”,
  Ne – pēc ZOMBĒJUMA stīvi…

  Savukārt – iekš “polit-blicēm”,
  Lērums ‘sugas biedru zicē’ ~
  Ka tik’ “listēs” ‘trāpīt’ iekšā!!!
  (Kaut vai – “stūmējos”, ne priekšā…)
  Tiem, kam… (draza) ‘smadzeņpodā’,
  Tikt pie “tautas kalpa” “goda”,
  Gribas TĀ, ka ‘ačās cērtas’ ~
  “Maizes kartes” šķiet tā vērtas:
  .
  Ja ‘krīt’ “mandāts” frakas ķešā,
  ‘Nespīd’ kviekt (pie SILES) bešā,
  Vismaz četrus gadus ‘biedriem’ ~
  ‘Rīties’ var, līdz trekniem sviedriem.
  Jo – par VISU ‘bleķo’ “vaukšķi”:
  “Darba” mēnešalgā – ‘taukšķi’,
  (Kaut – uz ‘šanci’ reti jānāk)
  “Kompensācijās” – ne ‘plānāk’,
  “Goda” lāvas – polsterētas,
  “Balsu” pogas – nopulētas,
  (Lai nav “darba traumu” riski,
  “tautas kalpiem” ‘specifiski’)
  “Laktā” – n’tie mikrofoni,
  Klačām – “podu” telefoni,
  “Notbuki” – ar ‘fīčām’ daudzām,
  (“Advancēti” ‘braukt pa auzām’)
  “Konsultantus” – katram savu,
  “Čļenovozus” – ‘na haļavu’,
  “Caurlaides” – pa VISU “valsti”,
  Kur vien ‘rullēs’ SILES balsti,
  Muldamlaiki – ‘raidfrekvencēs’,
  “Ķēķa tiesās” – “indulgences”,
  “Imūnums” – pret katru grēku,
  “Shēmas” – “likumīgu” spēku,
  “Rebes” – ‘piesegtas’ ar “pantiem”
  “Otkati” – pēc “preiskurantiem” ~
  Var JEBKO, kas ‘gruzī fišku’
  (Ja – ar ‘biedriem dalās, bišku’…)

  Muļķu Zemē – VISS kā bijis:
  Kurš caur “urnām” IZMĀNIJIS,
  LUMPEŅIEM un MUĻĶIEM “balsis” ~
  Trekns briest, kā speķarausis.
  .
  Jo – VIENALGA, kurā ‘blicē’,
  “Mandātus” SEV ‘biedri zicē’ ~
  SISTĒMA šai “valstī” ‘rullē’!!!
  (JA – nav “urnu FARSS” ‘pa nullēm’…)
  .
  ‘ANNO’ ~ 08./09. 2011. / 05.2013 / 10.2014. (kārtējā “vēlēšanu” FARSA kontekstā)

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 11. tu govs lasies nezinītis

 12. Kundzei ir laiks doties pensijā. Un vēlams uz 300 EURO likmi pirms nodokļu nomaksas, lai pilnībā izbaudītu sava darba augļus. Aija, laiks dot vietu jaunajiem!!! Uzaudzējusi tādus vaigus, ka pat parunāt vairs nevar 😉

 13. Riebjās skatīties to pārgudro runas, jo viņai nesaprast vienkāršo cilvēku grūtības, kundze par dzīvokļa īri vien saņem 460 eiro mēnesī, bet citam pat nav tāda pensija mēnesī. Lai izskaidro kāpēc deputāti saņem par dzīvokļa īri, transporta izdevumus no mūsu nodokļa naudas, bet ja kāds vienkāršais brauc uz darbu ar vilcienu vai autobusu neviens gan neatmaksā pat biļetes cenu. Kam ir vajadzīgi tie melīgie solītāji deputāti, ja pat likumus savlaicīgi nevar pieņemt, kur ir taisnība, ka pensiju aprēķina no algas kas bija no 1996.-1999.gadam, kad zinām kādas algas tad bija, tagad taisnojās ar kaut kādu koeficientu, pilnīgs bardaks valstī un saeimā. Nav saprotams cik ilgi to mēs cietīsim, jo katra diena nes tikai sliktas ziņas.

 14. Tā kā saeimas ētikas komisija atzinusi,ka vārds “”idiots”‘ nav apvainojošs ,tad droši varu teikt ,ka saeimu vedojošie idioti praktiski vienmēr kļūdās

 15. Šito veceni uz pansionātu prom…nabagmāju.

 16. Domāju, ka šis gadījums prasa svarīgu lietu: katram Latvijas iedzīvotājam tātad IR tiesības un iespējas nopietni un apjomīgi kļūdīties. Bez sekām.

 17. Vina ienaakumi 400 000 eiro.No comments.

 18. “izteicās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja”
  Izsakās gan tieši par to lietu, kas tieši viņai bija jākontrolē / jādara!

  • Kā tur bija “Kaukāza gūsteknē”?:”…kļūdas nevis jāatzīst, tās jānomazgā…ar asinīm!”
   Protams, joks, kā arī filma, no kuras ņemts citāts, bet jautājums jau paliek-kāda tad ir atbildība.? Jo, ja paskatās Latvijas jaunāko laiku vēsturi par pēdējiem 25iem gadiem, tad, izņemot, kļūdas, neko citu, tā īsti arī neredz… Un neviens, ne par ko nekad nav atbildējis, izņemot, ts. politsko atbildību, kas, šķiet ir kaut kāda astrāla, tikai pašiem politiķiem saprotama lieta…

Draugiem Facebook Twitter Google+