×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. marts, 2016
Drukāt

Atzīst, ka ir grūtības atrast Latvijai piemērotus bēgļus (7)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ilustratīvs foto.

Pagaidām nav zināms, kad Latvijā ieradīsies nākamie pārvietotie patvēruma meklētāji no Grieķijas, taču Latvijas izvēlēto bēgļu profilu – ģimenes ar bērniem – nav viegli atrast, atzina Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars.

Viņš skaidroja, ka marta sākumā robežsardzes speciālisti kārtējo reizi dosies uz Grieķiju, lai turpinātu darbu pie patvēruma meklētāju atlases. “Apņemšanās, ko Latvijas valdība uzņēmusies, ir jāizpilda, un robežsargi izdarīs to, kas ir viņu kompetencē,” apgalvoja Garbars.

5.februāra vakarā no Grieķijas Latvijā nogādāti pirmie patvēruma meklētāji – pārvietotas sešas personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība saskaņā ar Eiropas Savienības pārvietošanas programmu.

Sīriešu ģimenē Latvijā ieradušies divi pirmsskolas vecuma bērni, savukārt eritriešu ģimenei bērns palicis Eritrejā. Gadījumā, ja šai ģimenei tiks piešķirts bēgļu statuss, būs iespēja risināt jautājumu par ģimenes apvienošanu.

Latvija ir norādījusi, ka vēlas uzņemt ģimenes ar bērniem, ka būtiskas ir svešvalodu prasmes, iegūta pamatizglītība vai profesionālā izglītība, vēlama darba pieredze vai prasmes, kā arī derīgi ceļošanas dokumenti. “Tas izdevās pirmajā atlases reizē, taču viegli tas nav. 100% garantiju neviens nevar dot, kā mums tālāk veiksies,” uzsvēra Garbars.

Latvija divu gadu laikā apņēmusies no Grieķijas un Itālijas uzņemt 531 patvēruma meklētāju, kas sākotnēji uzturēsies Muceniekos. Neraugoties uz šo patvēruma meklētāju uzņemšanu, Latvijā, šķērsojot valsts austrumu robežu, ikdienā iekļūst nelegālie imigranti, no kuriem daļa pieprasa patvērumu Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. atrast ir viegli Atbildēt

  Jāņem tikai baltos migrantus kuri ir kristieši, un kurus musulmaņi apspiež. Trīsdesmit gadus atpakaļ, ASV un citas valstis deva priekšroku žīdu migrantiem no PSRS.

 2. Un ne jau vini grib braukt uz LV. Vini mekle labakus dzives apstaklus.

 3. Ziņots – “…eritriešu ģimenei bērns palicis Eritrejā…” – vienatnē atstātam bērnam tur nedraudot nekādas dzīvības briesmas, bet pieaugušie no turienes gan esot jāuzņem, lai šeit saņemtu glābiņu itkā no reālas nogalināšanas draudiem. Arī tādi “bēgļi”, kuri, laivai tuvojoties Eiropas krastam, jau no laivas tīšām izmetuši savas īstās personu pases (rādīja video), to taču neizdara aiz nāves bailēm, bet lai parazitētu vai huligānētu šajā krastā.

 4. Skaļi jāsmejas, kad dzirdēju Latvijas tv ziņās, kad rādija Latviešu valodas apmācību tiem pirmajiem atbraukušajiem! Un tur kautkāds ēģiptietis, turks vai jebkurš islamists, saka cēli, ka viņš esot Menedžeris! Skaļi jāsmejas! ..! Tūlīt pat šāds menedžeris ir ..! Gandrīz zem plikas debess! Lietū, vējā, ārā +2 gr. Lietotā plastmasas pudelē paņemts līdzi ūdens no tualetes krāna. Sausa maize. Ok, tunča bundžiņa līdzi. Kurai nav attaisāmais! Un tagad šitāds .. cēli paziņo, ka viņš ir menedžeris, ibio! Lāpstu rokās un marš no dzelceļu vagoniem lādēt ārā ogles! Policijas uzraidzībā! Ar aizliegumu spert soli prom no dzelzceļa vagoniem! Lietū, vējā, aukstumā! Un šo vajag nofilmēt un izsūtīt pa visu f dienvid eiropu! Un vēl šaušelīgākus ikdienas skatus! Tāda ir reāla ikdiena, tādai ir jābūt ikdienai, šiem bēgļiem! Nevis paradīzei! Un Latvieši vergos uz viņiem un aprūpēs! .. strādāt! ..! Atkritumu šķirotavās!

 5. Viss Pirmām kārtām visai Pasaulei ir skaļi jāpaziņo, ka Mēs paši, kā Bēgļi! ka Nevaram nekādīgī atkopties pēc Padomju savienības Okupācijas! Sekas redzamas un jūtamas gandrīz visā eiropā! Sākot ar Rumāniju, Bulgāriju, beidzot ar Mūsu Trijām republikām! Skaļi jāpaziņo, visiem kuri sapņo pārcelties uz Eiropu, ka Mūsu Puse nav galīgi ne tas, par ko iedomājas visas tās Dienvidu tautas! Skaidri un gaiši! Ka Mēs nēesam Zviedrija, Dānija, Vācija un Somija! Ka ļoti daudzi Latvieši būtu Laimīgi, ja varētu dzīvot, strādāt, labi pelnīt šajās man pieminētajās valstīs! Daudzi Latvieši gribēdami tur tikt nevar un iekārtoties! Nu nejau par Bomzi pie atkritumu tvertnēm! Un tur jau vidusjūras krastā vajag reklemēt, ka Latvijā Baltijas trijās republikās Jūs nekas negaida! Ka Mums pašiem darba nav! Un algas ļoti zemas! Ka 80% Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju sapnis ir saņemt, nu kautvai Vācijas darba samaksu! Par kautkādu atlasi! Nu kāda atlase! Nav un nebūs iespējams pārbaudīt to musulmaņu identitāti! Nu gandrīz vai nē. Kā šai ģimenei, uz bildes, vienīgais. Šie uz bildes ir vienkārši cilvēki! Tādiem dažiem desmitiem, varētu piestātni izveidot Latvijā. Bet tikai īslaicīgu! Un Latvijas Nabadzīgā ikdiena, visa sabiedrība viņiem pēc kāda laika Liktu saprast, ka šī nav zeme, kura saistīta ar viņu veiksmīgu nākotni! Latvija nav un šajā gadsimtā noteikti nebūs līdzīga, kā Spējīgās EU valstis. Ar tādām darba iespējām, un visu Sociālo atbalstu, pabalstiem! Paši Mēs Nabagi! Latvijai pašai vajag palīdzību – ekonomikas radīšanā! Es varu saderēt, ka Latvijas iedzīvotāji, kuri dzimuši Latvijā, joprojām pamet Latviju! Jo tā eksistence, agri vai vēlu piegriežās! Ar algu 500 euro uz rokas Notiek Absolūtā eksistence! Maksāt nespēja! Ja ne tuvinieka regulārā naudas pelnīšana ārzemēs un sūtīšana uz mājām, kura palīdz nenogrimt! Tad sen jau būtu Ģimenes kuras eksistē, pilnīgi izjukušas, kāds pakāries un bailīgākais kautkur vārtrūmē klejojis, kādā no viss nabadzīgākajiem rajoniem Rīgā! Ir jāpaziņo Briselei, un visiem tur tiem, kuri sacerējušies uz Debess mannā! Ka šajā pusē Pilnīgi nekas viņus negaida, tas uz ko viņi visi cerējuši un par ko sapņojuši! Atgriežieties savās dzimtenēs un cīnieties ar saviem pāri darītājiem! Taisiet Revolūcijas, apvērsumus! Gāziet savus šeihus, vadoņus, zagļus! Nevis pametiet savas dzimtenes un traucējiet Baltajām ziemeļ eiropas tautām dzīvot!

  • smiekli vis nenāk Atbildēt

   Ikdienā ielās redzu, ka jau iepriekšējās ilgstošās millzīgās bēgļu plūsmas dēļ pilsētā gandrīz visiem namu pirmo stāvu logiem tagad priekšā iedzīvotāju saliktas restes, lai neielaužas laupītāji. Lai ceru, ka šie jaunie tagadējie būs ar labākiem tikumiem?

 6. Katram mākonītim zelta maliņa, principā vadošajai kliķei vajadzētu no kauna zemē ierakties, ka noveduši mūsu valsti līdz līmenim, ka neviens kara vajāts arābs nav gatavs šet uzturēties. Kučinskis varēs lepoties kad šamējie šurp sāks braukt.

Draugiem Facebook Twitter Google+