×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. novembris, 2014
Drukāt

Atzīts speciālists pamet darbu Valsts policijā

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts policijas kibernoziedzības izmeklēšanas vienības vadītājs Aleksandrs Buko

Uz labāk apmaksātu darbu aizgājis ilggadējais Valsts policijas (VP) Kibernoziegumu apkarošanas un intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības nodaļas vadītājs Aleksandrs Buko.

Viņš bija VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 4. nodaļas vadītājs. Viņa vadītā nodaļa ir vienīgā valstī, kas specializējusies kibernoziegumu izmeklēšanā, un Buko ir viens no atzītākajiem savas jomas speciālistiem. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“V”) pastāstīja, ka Buko uzvarējis konkursā par darba vietu Eiropas Policijas birojā (Eiropols). Ņemot vērā Buko zināšanas, viņa aiziešana uz daudz labāk apmaksātu darbu bija tikai laika jautājums, uzskata ministrs.

“Mēs nedrīkstam šādus speciālistus palaist, lai arī tas bija tikai laika jautājums, jo viņš tomēr ir vadošais speciālists. Tas kārtējo reizi apliecina, ka mums jāspēj radīt pievilcīgas sociālās garantijas policistiem, lai viņi paliktu dienestā,” uzsvēra ministrs.

Buko amata termiņš Eiropolā ir paredzēts uz pieciem gadiem. Pēc tam viņš var izvēlēties, vai atgriezties Valsts policijā, vai arī turpināt dienestu Eiropolā. Par VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 4. nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāju iecelts nodaļas vecākais inspektors Jānis Tikums.

Buko veikumu savulaik novērtējis pat ASV Federālās izmeklēšanas birojs (FIB). 2005. gadā Buko pateicību izteicis ASV Federālās izmeklēšanas biroja direktors Roberts S. Mullers. Viņš vēstulē pateicās Buko par izšķirošo lomu, virzot uz priekšu izmeklēšanu par 15 lietām Baltkrievijā, Krievijā un Ukrainā, kā arī identificējot vairākas ASV kompānijas, kas uztur aptuveni 1200 līdz 1500 bērnu pornogrāfijas un līdzīga satura lapas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+