Latvijā
Novados

Aucē atrod 40 000 litru nezināmas izcelsmes ķīmisko vielu 1

Valsts vides dienesta (VVD) Jelgavas reģionālā vides pārvaldes (RVP) inspektori Aucē, Vītiņu ielā 15B, konstatējuši 40 000 litru nezināmas izcelsmes ķīmisko vielu un to maisījumus, informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

28.jūnijā VVD Jelgavas RVP saņēma Auces novada pašvaldības vēstuli par videi bīstamiem atkritumiem, kas atrodas Aucē, Vītiņu ielā.

Vides inspektori pārbaudē konstatēja, ka vienā no neizmantotas būves telpām ar ūdens necaurlaidīga materiāla grīdas segumu novietotas 200 plastmasas un metāla mucas, kurās atrodas nezināmas ķīmiskas vielas un to maisījumi. Katras mucas tilpums ir 200 litri.

Bukleviča norādīja, ka daļa mucu ir bez vākiem un uz tām ir redzamas ķīmisko vielu un to maisījumu noplūdes pazīmes. Uz dažām mucām redzamas marķējuma uzlīmes, kas visdrīzāk neatbilst mucu saturam.

Jelgavas RPV ir vērsusies Valsts policijā ar lūgumu uzsākt kriminālprocesu saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 99.panta otro daļu – par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums dabas videi, cilvēku veselībai, mantiskajām vai saimnieciskajām interesēm.

LA.lv