Tehnika
Auto un moto

Auditā vērtēs, kuras valsts ceļu tīkla gājēju pārejas likvidējamas vai maināmas1

LETA

VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) plāno veikt visu valsts autoceļu tīklā esošo gājēju pāreju auditu, īpašu uzmanību pievēršot neregulējamām pārejām, daļa no kurām varētu tikt likvidēta, informē uzņēmums.

Pasaulē veiktie pētījumi pierāda, ka neregulējamās gājēju pārejas nevis samazina ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) skaitu, bet palielina – gājējiem par 28 %, transporta līdzekļiem – par 20 %, bet kopumā – par 26 %.

Savukārt regulējamās gājēju pārejas bez īpašās fāzes gājējiem samazina kopējo ceļu satiksmes negadījumu skaitu par 1 %, bet ceļu satiksmes negadījumu skaitu ar gājējiem par 8 %. Regulējamās gājēju parejas ar īpašo fāzi gājējiem samazina kopējo ceļu satiksmes negadījumu skaitu par 7 % un ceļu satiksmes negadījumu skaitu ar gājējiem – par 12 %.

Pašreiz uz valsts galvenajiem autoceļiem ir 98 gājēju pārejas, no tām 68 ir neregulējamas un 30 pārejas ir aprīkotas ar luksoforu. 25 ir divlīmeņu gājēju pārejas.

Vislabākie ceļu infrastruktūras risinājumi mazākaizsargāto satiksmes dalībnieku – gājēju un velosipēdistu – drošības paaugstināšanai ir divlīmeņu krustojumi, taču to izbūve prasa lielus kapitālieguldījumus.

Pērn LVC, sadarbībā ar Valsts policiju un CSDD ir veikusi padziļinātu izpēti par ceļu satiksmes negadījumiem, kas notika 2016. gadā Rīgas reģionā un beidzās ar smagām sekām – bija smagi ievainotie vai bojāgājušie. Lielākā daļa no 84 negadījumiem bija uzbraukšana gājējam.

LA.lv