×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. oktobris, 2015
Drukāt

Auditors: “airBaltic” nepieciešams steidzami rast risinājumu, lai nodrošinātu finansiālo stabilitāti (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Piesaistītais auditors Latvijas nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” izpētei ir norādījis uz nepieciešamību steidzami rast risinājumu, lai nodrošinātu finansiālo stabilitāti aviokompānijā, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijā (SM).

SM pieprasīja “airBaltic” padomei nodrošināt padziļinātu aviokompānijas izpēti ar piesaistītu auditoru par tās pašreizējo situāciju.

Ziņojums ir saņemts, taču tas satur komercinformāciju, par ko plašāk sniegt komentārus nevarot. Tagad ziņojumu vērtē atbildīgās SM amatpersonas.

Kā ziņots, valdība nākamās nedēļas sēdē vērtēs Latvijas nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” iespējamā finanšu investora piemērotību kompānijai, skaidroja satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V).

Matīss nenoliedza, ka ministrijā tiks vērtēts arī “airBaltic” vadītāja Martina Gausa darbs – kas četru gadu laikā izdarīts, meklējot investorus, no paša lidsabiedrības vadītāja puses -, kā arī finanšu situācija attiecībā uz maksājumiem par jaunajām “Bombardier” lidmašīnām.

Viņš skaidroja, ka lidsabiedrības flotes maiņa jebkurā gadījumā prasa ieguldījumus, un, par spīti kanādiešu ražotāja “Bombardier” finanšu problēmām, ministrs izteica cerību, ka jaunās lidmašīnas ražotājs “airBaltic” piegādās nākamā gada septembrī vai oktobrī. Ja tomēr jauno lidmašīnu projekts izgāzīsies, alternatīva esot turpināt lidmašīnas nomāt.

Kā ziņots, tiks vērtēta Latvijas nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” valdes un padomes atbildība, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijā. Patlaban no “airBaltic” valdes un padomes saņemtā informācija tiek analizēta, arī par līgumu ar lidmašīnu ražotāju “Bombardier”. Tāpat tiek uzsvērts, ka vēl tiek turpināta “Prudentia” ieteiktā finanšu investora atbilstības izvērtēšana pēc likumā “Par aviāciju” noteiktajām prasībām. Satiksmes ministrija kā valsts akcionārs aviokompānijā “airBaltic” jau vairākkārt esot publiski paudusi informāciju, ka darbs pie uzņēmuma investora meklēšanas tiek turpināts un to darot gan uzņēmuma valdes līmenī, gan Satiksmes ministrijas amatpersonas.

2012.gada 20.decembrī Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic” noslēdza sākotnējo pasūtījuma līgumu ar “Bombardier” par desmit “CSeries 300” lidmašīnu iegādi ar iespēju iegādāties vēl desmit lidmašīnas. Savukārt 2014.gada jūlijā Farnboro Starptautiskajā aviācijas izstādē “airBaltic” izziņoja vēl trīs lidmašīnu iegādi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Sveiki, es esmu Lina Fernanda kundze, privātu aizdevumu aizdevējiem, kas dod dzīvību laika alternatīvās aizdevumus. Vai jums ir nepieciešams steidzami aizdevumu, lai notīrītu savu parādu vai jums ir nepieciešama kapitāla aizdevumu, lai uzlabotu savu biznesu? esat bijis noraidīja bankas un citas finanšu aģentūrām? Vai jums ir nepieciešams konsolidāciju aizdevumu vai hipotēku? meklēt ne vairāk, jo mēs esam šeit, lai visas jūsu finanšu problēmas lieta par pagātni. Mēs aizdevumu fondiem, lai personām nepieciešama finansiāla palīdzība, kas ir slikta kredītu vai nepieciešama nauda, lai samaksāt rēķinus, ieguldīt uz uzņēmējdarbību ar likmi 2%. Es vēlos izmantot šo mediju, lai informētu Jūs, ka mēs padarīt uzticamu un saņēmēju palīdzību, un būs gatava piedāvāt jums aizdevumu. Tāpēc sazinieties ar mums šodien pa e-pastu: (fortunesloanfirm@outlook.com)

  2. Īpaši attapīgajiem:
    risinājums ir – “ņemt pie riekstiem” izsaimniekotājus !

Draugiem Facebook Twitter Google+